banner864

Yaşar Okuyan'dan Şahin'e sert tepki! 10 Kasım 2014, 19:37

“Çözüm sürecini AKP başlatmadı, daha önce Bülent Ecevit başlattı ama başaramadı.” AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in bu iddiasına yalanlama geldi. Dönemin Bakanı Yaşar Okuyan, “PKK hiçbir şekilde muhatap alınmadı” diyerek Şahin'e tepki gösterdi.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in açılımı DSP-MHP-ANAP kolisyonunun başlattığı şeklindeki iddiasına yanıt eski Bakan Yaşar Okuyan'dan geldi.

PKK açılımına tepkilerin artmasıyla birlikte AKP'den farklı sesler çıkmaya başladı. Partisi'nin Karabük merkez ilçe kongrasinde konuşan Mehmet Ali Şahin açılım “süreci biz başlatmadık” diyerek savunmak zorunda kaldı. Şahin açılımı Ecevit'in Başbakan olduğu DSP-MHP-ANAP hükümetinin başlattığını ileri sürdü.

Şahin'in bu sözlerine dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşanr Okuyan, Şahin'i yalanladı. PKK'yı muhatap almadıklarını vurguladı.

“Çözüm süreci ihanet sürecidir” diyen Okuyan, AKP’nin bu süreci başkalarının üstüne yıkarak ihanetten kurtulamayacağını söyledi.

Okuyan, Terör örgütünü güçlendirenin AKP olduğunu vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

metin siller :

bu akp güruhunun söylediği her şey yalan ve iftira kokuyor..daha dün tari̇hte bastirilan bi̇r i̇syani kerbela olarak lanse edi̇p, atatürkü "yezi̇d" i̇le ayni kefeye koyanlar vardi..somadaki̇ zeyti̇n ağaçlarina yahudi̇ di̇yenlerde..ne di̇yeli̇m artik yalan söyledi̇kleri̇ni̇ bi̇ldi̇ği̇mi̇z i̇çi̇n bunlari okumuyor ve di̇nlemi̇yoruz..allah sonlarini hayir etsi̇n!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar