Yasin Hayal tanık olarak dinlendi 21 Ocak 2015, 19:27

Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu belirtilen Yasin Hayal, "Kamu görevlilerinin ihmali" ile ilgili soruşturmada tanık olarak dinlendi. Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcılığı'nda yaklaşık 3 saat ifade veren Hayal, daha sonra tekrar cezaevine götürüldü.
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine yönelik başlatılan "Kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığına" yönelik soruşturmada Yasin Hayal tanık olarak ifade verdi.
Dink cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanan ve müebbet hapse çarptırılan Yasin Hayal, ifadesi alınmak üzere Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcılığı'na götürüldü.

Hayal'in ifadesini Savcı Gökalp Kökçü aldı. Yaklaşık 3 saat ifade veren Hayal, işlemler tamamlandıktan sonra tekrar cezaevine geri götürüldü.

Soruşturma kapsamında bugüne kadar Celalettin Cerrah ile eski emniyet görevlileri Sabri Uzun, Reşat Altay, Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu birçok isim şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Emniyet Amiri Özkan Mumcu ve polis memuru Muhittin Zenit ve Cizre Eski Emniyet Müdürü Ercan Demir'de aynı soruşturmada tutuklanmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar