banner864

Yatağan resmen satıldı 02 Aralık 2014, 20:44

Ve iki yıllık süreç sona erdi,Yatağan Termik Santrali’nin satışı için son imzalar da atıldı. Santral ve bağlı kömür ocağının Elsan Elektrik şirketine devri tamamlandı. Yatağan işçileri ise "Biz bu oyunu bozarız” diyor ve hem santral hem de maden önünde özelleştirme nöbetine devam ediyor.
Süreç tamamlandı. İmzalar atıldı. Ve Yatağan'ın devri tamamlandı. Türk işçi sınıfı tarihine adını altın harflerle yazdıran Yatağan İşçisi ise pes etmedi, direnişte kararlı. 
Barikat eyleminin ikinci gününde işçilerin farklı ziyaretçileri vardı. Madenin işletme müdürü Faruk Erin’in de aralarında bulunduğu üst düzey yöneticiler, özelleştirmeye karşı eylem yapan işçilerin yanına geldi, onlarla oturup sohbet etti.

Bir açıklama da Yatağan santrali ve bağlı kömür ocaklarını satın alan Elsan Elektrik şirketinden geldi. Şirket, işçlieri mağdur etmeyeceğini iddia etti. 

Haber: Hatice Kara
Kamera: İnanç Saraçoğlu

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

kim bu cennet vatanın uğruna olmazki feda şuheda fışkıracak toprağı sıksan şuheda ...evet şuheda fışkırıyor .ama sahipleri aç yatıyor aç kalkıyor.babası delik lastik ayakkabı ile geziyor .oğlu denizde değil madende boğuluyor ve kendi malları elinden alınıp kendi yerinde köleleştiriliyorlar.ey işçi kardeş kendine gel ve artık bu işin sonu gelmeli ,sen can ver onlar sarayda yaşa

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder