banner864

Yatağan'daki Cumhuriyet nöbeti 22 Ağustos 2014, 10:19

Yatağan Termik Santralı satışının onaylanması, Cumhuriyetimize saldırının son eylemidir.

Yatağan Yeniköy Kemerköy işçileri, işyeri önüne makinalarla barikat kurdular ve Türk bayraklarını astılar. Cumhuriyet nöbeti başladı.

BARİKATTA KENETLENDİK


Barikatın sağlam güvencesi, işçilerin ve sendikacıların Emek ve Cumhuriyet için kenetlenmesidir.

TES-İş ve Maden-İş şubelerinin önderliği önemli sınavlardan geçti, büyük tecrübeler kazandı. Şube Başkanlarımız Fatih Erçelik ve Süleyman Girgin, mevziyi Vatan ve Cumhuriyet cephesinde kurarak, başarının yol haritasını belirlediler.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Maden-İş Genel Başkanı Nurettin Akçul ve TES-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şahin'in de yer aldığı güçlü bir heyetle geçen hafta Yatağan'a geldi ve zafer sözü verdi. Böylece Türk-İş Genel Merkezinden Yatağan şubelerine ve işçilere uzanan bir kararlılık oluştu. Bu kenetlenme, bölge halkıyla ve bütün milletle omuz omuza vermeyi görev olarak belirlemiştir.

BİZDEN HABERSİZ KUŞ DAHİ UÇAMAZ


Maden-İş ve TES-İş Yatağan Şubeleri adına Maden-İş Şube Başkanı Süleyman Girgin'in okuduğu bildiri, bütün yurttaşlarımızın önüne görevler koymaktadır:

"Eneji ve maden işçileri olarak son sözümüzü henüz söylemedik. Bir siyasi iktidar, 'Meclisin çoğunluğu bende, ben iktidarım, istediğimi yaparım, istediğimi satarım' diyemez. Siyasi iktidarı destekleyenlerin de desteklemeyenlerin de hakkı vardır bu işletmelerde. Doğmamış çocukların da hakkı vardır. Santrallar ve kömür ocaklarımız devlete zimmetlenmiştir, milletin malıdır.

"Bundan böyle gece gündüz nöbetteyiz. Buradan habersiz kuş dahi uçurtmayacağız. Yürüttüğümüz haklı ve meşru mücadelenin ruhuna yakışır bir şekilde alıcı firmaları karşılamak için bekliyor olacağız. Bu bariyerleri aşabileceklerse, gelsinler aşsınlar. Son ferdimiz düşene kadar işyerlerimizi müdafaa edeceğiz ve firmaları işyerlerimize sokmayacağız.

"Özelleştirme emperyalist bir dayatmadır, emperyalizme karşı olan herkesi bize güç vermeye çağırıyoruz.

"Özelleştirme, Cumhuriyet ekonomisinin çökertilmesidir. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmak isteyen herkesi bize güç vermeye çağırıyoruz.

Özelleştirme, köleliktir, güvencesiz çalışmadır, sendikasızlıktır. Herkesi kölelik düzenine karşı bize güç vermeye çağırıyoruz.

"İşyerlerimizi teslim etmeyeceğiz."

"Milyonlar ve işçi sınıfı bizimle olacak."

CUMHURİYETİMİZİ TESLİM ETMEYECEĞİZ

Bu bildiriyi okuyup da,

Yüreği kabarmayan bir Cumhuriyet yurttaşı var mı?

Cepheye koşmayan bir vatansever var mı?

Sorumluluk duymayan bir emekçi var mı?

Vicdanı ayaklanmayan bir namus erbabı var mı?

Yatağan'daki barikat,

Cumhuriyet barikatıdır.

Vatan barikatıdır.

Emek barikatıdır.

Namus barikatıdır.

Bu andan başlayarak,

Her Cumhuriyet nöbetçisi,

Her vatan fedaisi,

Her emek gönüllüsü

O barikattadır.

İşçi Partisi de o barikattadır.

Cumhuriyetimizi teslim etmeyeceğiz.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar