Yayın yasağı getiren hakim konuştu! 28 Kasım 2014, 18:23

Yolsuzlukları araştırmak için kurulan meclis soruşturma komisyonu haberlerine yayın yasağı getiren hakim Yavuz Kökten konuştu. Kararını savunan Köten, "komisyonda alınan ifadelerin bire bir yayınlanmasına yasak getirildi, yorum ve eleştirilere değil" dedi.
Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarına yayın yasağı getiren hakim, kararını savundu.

Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Yavuz Kökten, "ifadelerin birebir yazılmasına" yasak getirildiğini söyledi. Kökten, herkesin konu hakkında yorum ve eleştiri yapabileceğini açıkladı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre soruşturma komisyonunun AKP'li başkanı Hakkı Köylü, "komisyonda alınan ifadelerin bire bir metinleri yayınlanıyor" şikayetiyle mahkemeye başvurdu. Hakim Kökten, bu konuda Meclis İçtüzüğü’ndeki maddeye istinaden yayın yasağı getirdiğini belirtti.

Komisyon çalışmalarıyla ilgili yorum ve eleştirilerin serbest olduğunu vurgulayan Kökten, "verdiğim karardan eminim, sonuna kadar arkasında dururum." ifadelerini kullandı.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından iddiaları araştırmak için meclis soruşturma komisyonu kurulmuştu. Komisyon başkanı AKP Milletvekili Köylü'nün başvurusu üzerine soruşturma komisyonun çalışmaları ile ilgili haberler için yayın yasağı kararı çıkarılmıştı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar