banner864

Yedi yıl önce yedi ay sonra 23 Temmuz 2014, 10:27

Hrant Dink suikastinin tarihi 19 Ocak 2007. İşçi Partisi hemen bir Araştırma Komisyonu kurdu. İlk bulguları 31 Ocak 2007 günü basın toplantısı yaparak açıkladık. Yedi yıl sonra o bulgular keşfedildi. Ama eksikler var. O suikasti tezgâhlayan kadronun polis şefleri yedi yıl sonra gözaltına alındılar. Ancak bir de tepedeki BOP ricali var. 31 Ocak 2007 günlü basın toplantısı açıklamasını veriyoruz. Peki yedi yıl sonra ne olacak? O tertibin tepesindekilerin saltanatları sorgulanmayacak mı? O da kaçınılmaz.

31 Ocak 2007 İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:

Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Fethullah sicilli Ramazan Akyürek'in Hrant Dink suikastindeki rolü ABD ve MOSSAD'ı ele veriyor

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bugün (31 Ocak 2007) İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi'nde bir basın toplantısı yaptı. Perinçek'in açıklaması şöyle:

İşçi Partisi, Hrant Dink suikastini aydınlatmak üzere bir araştırma komisyonu kurmuştur. Saptadığımız olguların bir bölümünü kamuoyunun bilgisine sunuyoruz:

1. Operasyon ekibi:

Hrant Dink cinayetinin kilit ismi olduğu iddiasıyla Trabzon'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirilen Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Erhan Tuncel'in Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek'in elemanı olduğu ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü de bu gerçeği doğruladı. İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in Trabzon'da Emniyet Müdürü iken kurduğu ekip, "haber elemanları" perdesi altında, bir operasyon ekibi, başka deyişle tetikçi timidir.

2. Etnik ve dinsel çatışma tertipleri:

Ramazan Akyürek'in "Haber elemanları" timinin Trabzon'da gerçekleştirdiği işler, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye'de etnik ve dinsel çatışma zemini hazırlamaya yönelik bir dizi tertiptir.

ABD merkezli psikolojik savaş, Trabzon'u hedef aldı. Savaştır bu! Trabzon, vatanseverliğin kalesidir ve İran dahil bütün bölgenin önemli bir limanıdır. Bu nedenle ABD'nin hedefleri arasındadır.

3. Trabzon değil Ramazan Akyürek:

Erhan Tuncel'in ifadeleri, "Trabzon" diye şifrelenen olayların arkasında Eski Emniyet Müdürü ve şimdiki Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek'in bulunduğunu kanıtlayacak değerde önbilgiler içermektedir. Erhan Tuncel, ifadesinde Trabzon'da McDonald's önünde patlayan bombayı bizzat kendisinin yaptığını ve eylemde gözcü olduğunu ve bombalama olayından sonra, o zaman Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek'in önerisiyle "haber elemanı" olduğunu belirtmektedir. Erhan Tuncel'in Ramazan Akyürek tarafından bombalama olayından önce denetim altına alındığı ve suçu işlemeye yönelttiği apaçık ortadır. Tuncel'in Ramazan Akyürek'le anlaşması yakalandıktan sonra değil, eylemden öncedir. Bombalama, örgütlenmiş elemanlara yaptırılmıştır. Aynı bombalamada suç işleyen Yasin Hayal de, on ay hapisle kurtarılmış ve üç ay hastanede tatil yaptırılmıştır.

4. Ramazan Akyyürek'in operasyon elemanları Hrant Dink suikastinde:

Hrant Dink suikastinde rol alanlar, apaçık ortadadır ki, Ramazan Akyürek'in denetimi altındadır. Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün Samast'ın azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal, ifadesinde, 2004 yılı içinde Trabzon'da Erhan Tuncel ile tanıştığını, Tuncel'in üç öğrenci arkadaşıyla bir bekâr evinde kaldığını, sürekli bu eve gidip geldiğini ve evde Seyfi isimli arkadaşının bilgisayarında film seyrettiklerini, düşünsel olarak ondan etkilendiğini söyledi. Ekip, en başından denetim altındadır ve yönlendirilmektedir. Suç, daha önceki örneklerde olduğu gibi, bu operasyon elemanlarına işletilecek ve suçun merkezindeki örgüt perdelenecektir.

5. Senaryonun bozulması:

Fethullahçı ekibin uyguladığı senaryo, Ogün Samast'ın Samsun'da Jandarmanın eline geçmesiyle bozulmuştur. Ogün Samast'ın askeriyeye verdiği ifade, operasyon ekibinde ikinci bir tetikçinin bulunduğunu ve Ramazan Akyürek'in konumunu açığa çıkarmıştır.

6. İhmalin değil suça iştirakin kanıtı:

Erhan Tuncel, anlatımında Hrant Dink suikastını bağlı bulunduğu istihbarat görevlilerine çok önceden bildirdiğini söylemektedir. Bu bilginin 17 kez verildiği gazetelere yansımıştır. Akyürek, Hrant Dink suikastinin hazırlandığını hem Trabzon Emniyet Müdürü olarak, hem de Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı olarak bilmektedir. Danıştay suikastinin de Emniyet istihbaratınca önceden bilindiği hatırlanacak olursa, suikastler Fethullahçı ekibin bilgisiyle yapılmaktadır. Emniyet yöneticisi, sıradan bir ihbarcı değildir; suçu önlemekle görevlidir. Bu olayda suçu önlemenin de ötesinde suç işlenmesine izin verildiği görülmektedir. Bilgiye sahip olup da suça yol veren emniyet yöneticileri, suça iştirak etmişlerdir. Bu olgular, bir ihmalin belirtisi değil, fakat suça iştirakin ciddi kanıtıdır. O nedenle Emniyet Müfettişlerinin "görev ihmali" saptaması, aslında suça iştiraki örtbas etmek anlamını taşımaktadır.

7. Ramazan Akyürek'in Danıştay suikastindeki rolü:

25 Mayıs 2006 günü İP İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Danıştay soruşturmasını saptıranların başında Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek'in olduğunu açıklamıştım: "Şu anda Danıştay'a saldırıyı araştıran polis ekibi, bir soruşturma ekibi olarak değil, soruşturmayı karartma ve saptırma ekibi olarak faaliyet yürütmektedir. (...) Soruşturma ekibinin kendisi bir tertip ekibine dönüşmüştür ve suçlu konumundadır. Bu ekip, Alparslan Arslan'ın işlediği suça iştirakin ötesinde yeni suçlar da işlemektedir. Suçu emperyalizme karşı mücadele eden ulusal güçlerin üzerine yıkmak için yalan haber imal etmekte ve basına servis yapmaktadır. (...) Bu ekip, Fethullah cemaati üzerinden SüperNATO bağlantılıdır. Dolayısıyla Danıştay yargıçlarına kurşun sıkanlar ile suçu sözümona araştıranlar, aynı merkezden yönetilmektedirler. ABD'nin Derin Devleti faaliyettedir ve Türkiye'nin söylendiği gibi bir Derin Devleti yoktur." Danıştay suikastı yargılamaları sırasında ortaya saçılan yeni olgular, bu saptamayı daha da güçlendirmiştir. Ramazan Akyürek, Danıştay suikasti soruşturmasını tıkamış ve suikast planlandığı üzere bir kişinin üzerinde kalmıştır. Arkadaki örgüt gizlenmiştir.

8. Ramazan Akyürek'in Fethullahçı sicili:

Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek hakkında 2001 yılında İstanbul Valisi Erol Çakır'ın bizzat elyazısıyla yazdığı ve imzaladığı sicilde şu saptama bulunmaktadır: "Emniyetteki hizipleşme içinde irticai akımlara (Fethullah) yakın. Dikkat edilmelidir." Valinin engin bir öngörüyle devletten dikkat edilmesini istediği görevli, bütün millete dikkat eden makama oturtulmuş, Türk Emniyetinin istihbarat dairesi, yani beyni dikkat edilmesi gereken adama teslim edilmiştir. "Dikkat edilmesi" gereken Fethullah sicilli, önce Danıştay cinayeti soruşturmasını yönlendirmiş ve ve şimdi de Hrant Dink suikastindeki rolüyle kamuoyunun önüne çıkmıştır. Sicil mahkeme dosyalarında bulunmaktadır ve fotokopyaları bu basın toplantısı açıklamasının ekindedir.

9. Hrant Dink suikastini tertipleyen ekip:

Hrant Dink suikastini kurgulayanlar, tetikçinin kameralara poz vermesini ayarlayanlar ve görüntüleri el altından basına sızdıranlar, aynı merkezdir: Emniyet içindeki Fethullahçı ekip.

10. Emniyetteki Fethullahçı derin örgüt:

Van ve Şemdinli tertibi, Danıştay suikasti, Atabeyler Operasyonu ve Hrant Dink suikasti aynı dizinin alt başlıklarıdır. Bu uygulamaların arkasındaki "Derin" örgütün başında Emniyet içine yuvalanmış Fethullahçı kadro bulunmaktadır.

11. CIA ve MOSSAD bağlantısı:

Van ve Şemdinli'den Hrant Dink suikastine uzanan tertiplerin merkezindeki Fethullahçı ekip, CIA ve MOSSAD'ın Büyük Ortadoğu Projesi'nde görev üstlenmiştir.

12. Türkiye düşmanı cephe:

Suikasti tertipleyenler, yazılı ve görsel medyayı milli devleti tahrip için harekete geçirenler ve cenaze töreninde ABD Büyükelçisi'nin liderliğinde "Hepimiz Ermeniyiz" pankartının arkasında yürüyenler, aynı Türkiye düşmanı cephededirler. Pankartları ve cenaze töreni giderlerini Soros karşılamıştır.

13. Fethullah Hoca'nın "ulusalcı dalgayı aşacağız" fetvası:

Fethullah Hoca, 2005 yılı Ekim ayında, "ulusalcı dalgayı aşacağız" diyerek, ABD'nin Haçlı seferindeki görevini bir kez daha tanımlamıştır (Yeni Aktüel, sayı 14, 16 Ekim 2005). Yine Fethullah Hoca aynı tarihlerde Türkiye'de büyük tertip ve suikastler olacağı, "çok kan döküleceği" kehanetinde bulunmuştur. Bu iki açıklama birbirini tamamlamaktadır.

14. Tayyip Erdoğan'ın "ulusalcıların üzerine gidilmeli" talimatı:

Tayyip Erdoğan, Danıştay suikastinden hemen sonra 19 Mayıs 2006 günü Ankara'da MİT Müsteşarı, Emniyet Genel Müdürü ve Emniyet'in Fethullah sicilli İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile yaptığı toplantıda "Ulusalcıların" üzerine gidilmesi talimatını vermiştir.

"Derin devletin dibinde" Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlığı var: Yine Tayyip Erdoğan, 30 Ocak 2007 günlü gazetelerde yazıldığı üzere, "derin devletin dibine inmek"ten sözetti. Amaçları, "derin devlet" perdesi altında milli devleti tahrip etmektir. Derin devlet ABD'nin Türk Devleti içine yerleştirdiği SüperNATO'dur ve o Derin Devletin en karanlık noktasında Büyük Ortadoğu Projesi

Eşbaşkanlığı bulunmaktadır.

15. BOP Eşbaşkanlığı ile bağlantı:

BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Emniyetteki Fethullahçı ekip arasındaki bağlantıyı, "Başbakanlık Müsteşarı" koltuğunda oturan Ömer Dinçer yürütmektedir.

16. Ramazan Akyürek Tayyip Erdoğan'ın yakını:

Ramazan Akyürek'i, Emniyet'in beyin merkezinin başına atayan Tayyip Erdoğan'dır.

17. Tertiplerin üzerini kapatmaya yönelik atamalar:

BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan, Trabzon Valisi ve Emniyet Müdürünü görevden alarak, Trabzon merkezli tertiplerin üzerini kapatma girişimi içindedir. Görevden alınan eski Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay Fethullahçı değil, fakat atanan Arif Akkale Fethullah bağlantılıdır.

18. Ramazan Akyürek'i kurtarma planları:

Emniyet kaynaklarından aldığımız bilgilere göre, Tayyip Erdoğan yönetimi Ramazan Akyürek'i kurtarmak için İstanbul Emniyeti sorumlularını fedaya hazırlanmaktadır.

19. Mayısta yeni Fethullahçı atama hazırlığı:

Mayıs ayından sonra bazı Fethullahçıların önemli Emniyet müdürlüklerine atanacakları belirtilmektedir. İstanbul, İzmir ve Bursa emniyet müdürlükleri dahil, yedi önemli göreve atanması planlanan Fethullahçı emniyet müdürlerinin isimleri arşivimizdedir ve noter tutanaklarında kayda alınacaktır.

20. Görevden alınması gereken Recep Tayyip Erdoğan'dır:

Tayyip Erdoğan yönetimi, polis müdürlerini görevden alarak kendisini kurtarma telaşına düşmüştür. Görevden alınması gerekenler, ABD'nin 24 müslüman milletin yaşadığı ülkelerin haritasını değiştirme projesinde eşbaşkanlık üstlenerek Türkiye'yi parçalama planlarında rol alanlardır.

21. Milletimize söz veriyoruz, suç örgütünü açığa çıkaracak ve Türk adaletine teslim edeceğiz: SüperNATO merkezlerinin emrinde, Danıştay saldırısını saptıran ve Hrant Dink suikastini örgütleyen SüperNATO timi, Cumhuriyet mahkemelerinde kesinlikle yargılanacaklar ve işledikleri suçların cezalarını göreceklerdir. Ülkemizi bir Milli Hükümete kavuşturmak bir vatan görevidir.

Doğu Perinçek
Aydınlık / ROTA


Etiketler

Yorumlar

abrek :

hersey cok net bir sekilde ortaya sacılmış.. gormemek ve kabul etmemek icin ya aptal olmak ya da bilincli bir soroscu olmak gerekir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar