banner864

Yeni Başsavcı çarpıcı açıklamalar yaptı 24 Ocak 2014, 17:31

İstanbul'un yeni Başsavcısı Salihoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. "Hiç bir savcı benden habersiz iş yapamaz" diyen Salihoğlu, "esaslı değişiklikler yapacağım esas onu bekleyin" ifadelerini kullandı.
 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Hadi Salihoğlu, Çağlayan Adliyesi'nde köklü değişikliklere gidileceğini açıkladı.

Gazetecilere çarpıcı açıklamalar yapan Salihoğlu, hiç bir savcı kendi kafasına göre hareket edemez dedi.

İstanbul Başsavcısı Salihoğlu, "Savcılar bana tabi görev yapıyorlar. Beni kenara atıp istediği gibi hareket edemezler. Başsavcıysam olup biteni bilmek zorundayım. Aksi halde bu konuda bana verilen yetkiyi sonuna kadar kullanırım." diye konuştu.

Salihoğlu'nun; savcıların görevden alınan savcıların sorulması üzerine "kapsamlı değişikliklere gideceğim, esas onu bekleyin" ifadelerini kullanması dikkat çekti. Salihoğlu, "uzun süre aynı yerde görev yapan savcı ataletini kaybeder" dedi.

Çağlayan Adliyesi'nde 193 savcının görev yaptığını belirten Salihoğlu, bütün savcılarla 10-15 kişik gruplar halinde toplantılar yapacağını duyurdu. Salihoğlu haftalık rapor alarak tüm savcıları denetleyeceğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

selami orhan :

Kimin savcisisin diye sormucaklarmi sana gunu geldiginde

Mehmet san :

fasizmin ayak sesleri

Yakup Uzunalioğlu :

başsavcı özellikle kendi adamları diye getirilmiştir. kendi adamları olmasaydı ne işi vardı başsavcılık görevine... başsavcı gazetecilere açıklamada bulundu, benim her icraattan haberi olacak. yani savcılar, başsavcıya haber vermeden adım atamaz. başsavcı da bağlı olduğu bakana haber verecek, bakan da başbakan'a, başbakan da bilale kaç oğlum diyecek. ne ala memleket işte sana akp nin adaletsiz hukuku...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar