banner864

Yeni bir dönem başladı 21 Nisan 2014, 09:33

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası 44. Yönetim Kurulu seçimlerini Katılımcı Gemi Mühendisler Gurubu kazandı.
Türk denizcilik sektörünün önemli demokratik kitle örgütlerinden biri olan TMMOB Gemi Mühendisleri Odasının iki gün süren 44. Dönem Genel Kurulu seçimleri tamamlandı. 3 listenin yarıştığı seçimleri Katılımcı Gemi Mühendisleri gurubu bir eksikle kazandı. İsimsiz ve Sınırsız Gemi Mühendisleri Gurubundan Turhan Soyaslan listeyi delerek 44. Dönem Yönetim Kuruluna girdi

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası (GMO) Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat Acuner, Katılımcı Gemi Mühendisleri Grubu’nun seçimi kazanmasıyla birlikte GMO’da yeni bir dönemin başladığını söyledi

Gemi Mühendisleri Odası seçimlerinden kesin sonuç alınır alınmaz açıklamalarda bulunan Ferhat Acuner, “GMO’da şimdi yeni dönem açıldı. Bunun yakın tarih açısından da önemi var. Bizim grup daha önce oda yönetiminde bulunmuş bir grup. Uzunca bir süre oda yönetimine gelememiştik. Şimdi yeniden yönetimdeyiz” dedi.

Yönetime gelebilmek adına epeyce bir çaba harcadıklarını kaydeden Acuner, “Aslında bu iş olacaktı diye düşünüyorduk. Eski yönetimdeki arkadaşlarımızı kesinlikle suçlamıyoruz. Odanın geldiği kötü durumu meslektaşlarımızın da yardımıyla düzelteceğiz. Çok daha güzel şeyler olacak diye düşünüyoruz. Genel Kurul’da nasıl bir GMO devraldığımızı tüm katılımcı arkadaşlar gördü. O konuda çok fazla olumsuz şey söylemek istemiyorum. Bir oda devraldık. Çalışacağız ve daha ileriye doğru gideceğiz” diye konuştu.
“Somut projelerimiz var”

Acuner, sözlerine şöyle devam etti: “Genel Kurul’da da söylediğimiz gibi somut projelerimiz var. Bu projelerin hepsini yapmak için arkadaşlarımızla fikir alışverişine başladık. Nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda da herkesi bilgilendireceğiz. Özlük haklarıyla ilgili birçok yapılması gereken iş var. Yeni oda temsilcilikleri açılması gündemde. 43. dönemin 12 maddelik listesi vardı. Bu liste içerisinden bizim katıldığımız maddeler de var. En önemli hedefimiz yeni yönetim kurulunun komisyonlar kurup çalışmaların tümünü tamamlayıp, üyelerin tümüne raporladıktan sonra olağanüstü seçimsiz genel kurul yaparak karara bağlayıp çok daha verimli bir şekilde ileriye doğru devam etmek."


Deniz Haber Ajansı

Etiketler

Yorumlar

Serdar ŞAFAK :

bir gemi inşaat mühendisi olarak kazanan arkadaşlarımı tebrik ederim. önceki dönemde büyük bir gruplaşmaya sahne olan odamızı tekrar eski birlik ve beraberliğe getirip bütün mühendisleri kucaklayan ve sorunlarıyla birebir ilgilenecek ve aidiyat duygusu içinde her bireyin çalışmasını sağlayacak bir yönetim temenni ediyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar