banner864

Yeni bir saldırı daha! 27 Haziran 2013, 23:37

Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırklar Köyü kırsalında bulunan krom maden ocağını basan silahlı bir grup şantiye binası ile 6 aracı yaktıktan sonra bazı işçileri yanlarına alarak kaçırdı.
Pülümür'ün Kırklare Köyü'nün dağlık alanında bulunan özel bir şirkete ait krom maden ocağı bugün öğle saatlerinde silahlı bir grup tarafından basıldı. Silah tehdidi ile çalışanları etkisiz hale getiren saldırganlar, şantiye binası ile 6 aracı ateşe verip yaktı. Saldırganlar daha sonra henüz sayıları belirlenemeyen bazı çalışanları da yanlarına alarak ormanlık alana doğru kaçtı.

Olayın duyulmasından sonra Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle bölgeye Jandarma Özel Harekat Timleri indirilerek, geniş çaplı operasyon başlatıldı. Operasyona Kobra helikopterler de destek verirken, saldırganların yakalanması için operasyonlar sürdürülüyor.Şantiyeyi basan grubun PKK'lı mı ya da başka bir örgüte ait mi olduğunun da araştırıldığı öğrenildi.

İŞÇİLERİ BIRAKTILAR

Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kırklar Köyü yakınlarındaki krom madenini basan silahlı grup, şantiye binası ile 6 aracı yaktıktan sonra yanlarına alıp kaçırdıkları işçileri ormanlık alana götürdükten sonra serbest bıraktı. 6 kişi oldukları belirtilen işçiler, Jandarma Komutanlığı'na götürülerek ifadelerine başvuruldu. Güvenlik güçlerinin şantiye basan teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı operasyon sürüyor.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder