banner864

Yeni karar çıktı! Artık avukatlar adliye girişinde... 03 Nisan 2015, 16:49

 Başsavcıvekili Hacı Hasan Bölükbaşı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda "aranarak içeri alınmaya" tepki gösteren avukatlarla görüştü. Ardından Bölükbaşı, çantalarını x-ray cihazına bırakmadan ve el dedektörüyle aranmadan avukatların sadece kapı dedektöründen geçmesinin yeterli olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda "aranarak içeri alınmaya" tepki gösteren avukatların arama noktası önünde bekleyişi sürerken İdareden sorumlu Başsavcıvekili Hacı Hasan Bölükbaşı avukatlarla görüşmeye geldi. Burada uygulamayı protesto eden avukatlarla konuşan Bölükbaşı “Ben de sabahleyin çantamı bu cihaza bırakarak içeriye girdim. Lütfen herkes anlayışlı olsun" dedi. Bu sırada bir avukat “Savcı bey bizi detektörlerle arıyorlar" dedi. Daha sonra eline bir detektör alan avukat, inceleme yapan Bölükbaşı'nın üzerine aradı. Bu sırada kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Bölükbaşı daha sonra avukatların el dedektörüyle aranmadan sadece kapı dedektöründen geçebilecekleri talimatını verdi. Bunu üzerine avukatlar üzerilerini ve çantalarını aratmayarak, kimliklerini okutup kapı dedektöründen geçerek içeriye girdi. Avukatlar bu durumu alkışlarla karşıladı.

Ümit TÜRK- Cem TURSUN- Yüksel KOÇ / İSTANBUL, (DHA)
Etiketler

Yorumlar

Mehmet :

bence herkese eşit bir uygulama olması gerek hakim ve savcı dahil. herkes canlı güvenliği için elini taşın altına koymalı!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder