banner864

Yeni koordinasyon merkezi kararı 02 Ağustos 2015, 02:11

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında üst düzey katılımla güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantıda Başbakanlık Koordinasyon Merkezi bünyesinde terör örgütleri ile mücadelede alınan kararların uygulanması ve takibi için yeni bir birim kuruldu.
Terör örgütlerine yönelik operasyonların koordine edilmesi Başbakanlık bünyesinde özel bir birim kuruldu. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında güvenlik kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya 30 ilin mülki ve idari amirleri katıldı. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada terörle mücadele sürecinde alınan kararların uygulanması ve takibi için Başbakanlık Koordinasyon Merkezi bünyesinde yeni bir birim kurulduğu duyuruldu. 

Toplantıda Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş ile Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu ile Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz de hazır bulundu. 

9 saat süren toplantıda "Huzur ve Demokrasi" operasyonlarında gelinen aşama ayrıntılı olarak masaya yatırıldı. IŞİD ve PKK riskleri nedeniyle Suriye ve Irak sınırındaki illerimizdeki durum toplantının ana gündemini oluşturdu. Toplantıda istihbarat ve güvenlik birimlerinin daha koordineli çalışabilmesi için gerekli mekanizmalar tartışıldı. 

Toplantının ardından yapılan açıklamada terör örgütleri ile mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder