banner864

Yeni terfi sistemi gündemde 05 Kasım 2013, 17:33

Tertipler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terfi ve atama sistemini bozuldu. TSK, boşalan general amiral kadrolarına atama yapmakta sıkıntılar yaşamaya başladı. Genelkurmay Başkanlığı ise çareyi rütbe bekleme sürelerini kısaltmakta buldu.
Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davalarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin geleceği de hedef alındı. Tertiplerle TSK'nın terfi sistemi çökertildi. Öyleki tertiplerle hedef alınan komutanların yerine aynı rütbede atanacak komutan kalmadı.

Genelkurmay Başkanlığı ise sorunun çözümünü TSK personel kanunu değiştirmekte buldu. Planlanan düzenlemeye göre rütbe bekleme süreleri kısaltılacak. Erken terfi alacak isimlerin boşalan kadrolara atanmasıyla sıkıntı aşılacak.

Düzenlemede general ve amiraller için 4 yıl olan bekleme süresinin 3 yıla; albaylar için 5 yıl olan bekleme süresinin ise 3 yıla düşürülmesi öngörülüyor. Böylece yükselecek isimler orgeneral veya oramiral rütbesine 4 yıl erken erişebilecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Celo :

acemi asker diye bir tabir vardır, askerlik yapanlar iyi bilir. görünen o ki; artık acemi general diye de bir tabir olacak.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder