banner864

Yeniden yargılama taleplerini reddetti 24 Ocak 2014, 11:17

Balyoz hakimleri yeniden yargılama başvurularını reddetti. Özel Görevli İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nin oy birliğiyle aldığı kararda, "yargılamanın yenilenmesini gerektirecek bir neden olmadığı" vurgulandı.
Balyoz davasında yeniden yargılama talepleri reddedildi.

Özel Görevli İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, yeniden yargılama başvurularını dikkate değer bulmadı. Oy birliğiyle alınan kararda "yargılanmanın yenilenmesini gerektirecek bir neden olmadığı" vurgulandı.

Yeniden yargılama başvurusunu, mahkemenin Balyoz kararlarında imzası bulunmayan üyelerinden oluşturulan heyet karara bağladı. Aytekin Özanlı'nın başkanlık yaptığı heyette üye hakim olarak da Savaş Çelik ve Abdullah Öztürk yer aldı.

Dava avukatları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "milli orduya kumpas kuruldu" açıklamalarının ardından yeniden yargılama için başvuruda bulunmuşlardı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

uzmeyin icerde yatan kahraman,korku bilmez tsk mensuplarini-onlarki turkiye icin canlarini verirler-icerde yatmak nedirki!hala anlasilamadimi pilanin c.i.a pilanioldugu???

songül erinç :

Suçları olmadan kumpas kurulup hapise konulan askerlerimiz daha hala neden hapiste anlamış değilim?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar