banner864

"Yetki kısıtlaması" getirildi 15 Aralık 2014, 14:40

İstanbul Baçsavcılığı soruşturma için "yetki kısıtlama" talebinde bulundu, Nöbetçi 3’üncü Sulh Ceza Hâkimliği de talebi kabul etti. Buna göre, F tipine yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheliler ve avukatlarının soruşturma dosyasını incelemelerine ve dosyadan örnek almalarına kısıtlama getirildi.
F tipi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheliler ve avukatları hakkında "yetki kısıtlaması " kararı alındı. 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından cuma günü onaylanan 6572 Sayılı Yasa gerekçe gösterilerek uygulanan kararda , soruşturulacak şüpheliler ve avukatlarının soruşturma dosyasını incelemelerine ve dosyadan örnek almalarına izin verilmedi. 

İstanbul  Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, operasyon için Nöbetçi 3’üncü Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurdu. Savcılık , Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 153 taksim 2 maddesi gereği "yetki kısıtlanması" kararı verilmesi istedi. 

Talebi değerlendiren Nöbetçi 3’üncü Sulh Ceza Hâkimliği şüpheliler ve avukatları hakkında yetki kısıtlaması getirilmesi kararına hükmetti.

Erdoğan'ın onayladığı "yetki kısıtlama" kararı gizli yürütülecek soruşturmalarda şüpheli ve avukatlarının dosyasını incelemesine ve dosyadan örenkler almasına kısıtlama getiriyor..

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar