banner864

Yıllar sonra itiraf etti 17 Kasım 2014, 19:26

Bir dönem Suriye muhalefetine liderlik eden Muaz El Hatip'ten itiraf niteliğinde açıklamalar geldi. Muhaliflerin Koalisyonuna Başkanlık yapan El Hatib, "İtiraf ediyorum ki, geçmişte siyasi bir hata yaptım" dedi. Suriye hükümetinin teröristlerle savaştığını vurgulayan El Hatib, Türkiye'nin de içinde yer aldığı Suriye’nin Dostları grubunu ağır ifadelerle suçladı.
Suriye muhalefetinin etkin isimlerinden Muaz El Hatib, sosyal medya hesabına itiraf niteliğinde açıklamaların yer aldığı bir makale yazdı. Suriye Devrimi Muhalefet Güçleri Koalisyonu adlı oluşumun eski başkanı olan Muaz El Hatib, "İtiraf ediyorum geçmişte siyasi bir hata yaptım ve ülkemizi kurtaracak başka  bir devletin olacağını düşündüm!" dedi.

Muaz El Hatip, Rusya ziyaretinin ardından kaleme aldığı makalede, Suriye hükümetinin  teröristlerle savaştığını vurguladı.

"Suriye rejimi hala Suriye’yi kontrol etmektedir. Rejim şu anda teröristlerle savaşıyor memurlarına maaş vermeye devam ediyor, halka kesintisiz elektirik ve su veriyor rejim hizmet etmeye devam ediyor"


Muaz El Hatip makalesinde, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu "Suriye'nin Dostları Grubu"nu ağır ifadelerle suçladı.

"Suriye’nin Dostları grubu yalancı, hilekar ve ikiyüzlüdür. Suriye’yi içinde bulunduğu duruma bu grup düşürmüştür. İçlerinde bazıları var ki yıllardır devam eden Suriye krizinin çözülmesini arzulamıyor"

Suriye Hükümeti ile ortak bir nokta buluşmaktan başka bir çare olmadığını vurgulayan El Hatip, bölünme taleplerine de karşı çıktı. El Hatip, "Ne rejim ne de muhalifler ülkelerini bölünmüş olarak görmek istememektedir" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar