banner864

Yıllık izin ve emeklilik tarihe karışacak 08 Ocak 2014, 14:24

Amele pazarları geri dönüyor... Hükümet çalışma hayatıyla ilgili yasal değişikliğe gidiyor. Torba yasada yer alacak düzenlemeye göre artık işçiler kiralanacak. Yani çalışanlar artık 3'er, 5'er aylığına farklı firmalarda çalıştırılacak. Yıllık izin, düzenli çalışma hayatı ve emeklilik hayal olacak...
 İşte bu sahne yeniden hayat bulacak AKP iktidarı amele pazarlarını yasallaştıracak. Çünkü çalışma hayatında kiralık işçi dönemi başlayacak.

Kıdem tazminatı sisteminde yapılacak değişiklik rafa kalktı, ancak çalışma hayatıyla ilgili bir başka yasal değişiklik kapıda.

Yeni düzenlemeye göre işçiler artık kiralık olarak çalıştırılabilecek. İŞKUR bünyesindeki Özel İstihdam Büroları'na işçi kiralama yetkisi verilecek.

Uygulamanın ayrıntılarını Maltepe Üniversitesi Öğretim üyesi Yardımcı Doçent Doktor Atilla Özsever anlattı.
İşçi kiralanmadığı, yani çalışmadığı dönemde maaş alamayacak, sigortası da yatmayacak. Bu sistemle işçinin yıllık ücretli izin ve emeklilik hakkı da tarihe karışacak.

Haber: Hatice Kara
Kamera: Fuat Şahin

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

umut :

şu anda kamuda geçici işçi statüsün de çalışanlar zaten öyle çalışıyor 5ay 29 gün gerye kalan aylarda boşta ne sgorta ne maaş

sanem :

Halkimiza verilen değer insanlarimiza verilen değer bu kadar mi pes dogrusu... Bu yasallaştırma işlemini yapmadan önce hic kendinizi onların yerine koydunuz mu? Hic empati yaptiniz mi size soruyorum resmen kölelestiriyorsunuz halkinizi yaziklar olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar