banner864

Yılmaz Özdil daha ne desin! 04 Haziran 2015, 12:51

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugün kaleme aldığı yazısında, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ve onu "şirin-cici" göstermeye çalışan medya organlarına sert çıktı.

Özdil, "hangi liboş televizyonu açsak, bu halde… 30 senedir gazetecilik yapıyorum, böyle cila, böyle makyaj, böyle ambalaj görmedim." dedi. 

Okuyucularına uyarıda bulunan Özdil, "Siz siz olun. Kalaşnikofa şarjör olmayın." ifadesini kullandı.

Özdil'in yazısı şöyle:

Aman da hanimiş benim cici hdp’min mitingine en az 34 milyon kişi katıldı sayın seyirciler… Ben diyeyim 34 milyon kişi, siz deyin 44 milyon kişi, o dereceydi yani… Tatlı, şirin, hümanizm yumağı kalabalık, özgürlük okyanusunu andırırcasına, engindi, uçsuz bucaksızdı. Yüreklere su serpen dingin bir adalet meltemi, umutları burcu burcu çoğaltan kardeşlik rüzgarı esiyordu. Sinerji insanı, huzur çağlayanı, mutluluk pıtırcığı apocuk’un ruhumuzu okşayan masum posterleriyle meydanı dolduranlar, barış çiçeklerini yeşerten, sevgi kelebekleri gibiydiler. Her gördüğümüzde yumuk yumuk yanaklarını mıncıklayasımız gelen, zeki, çevik, sempatik, güldürürken düşündüren, şeker mi şeker Selahattin Demirtaş, karizmatik esprileriyle büyüledi. Tarafsız (!) televizyonlarımızın muhabirleri canlı yayına peşmerge kıyafeti ve mekap giyerek çıkarken, spikerler zılgıt çekti. Amerikan aksanıyla konuşan ve kameralar karşısına versace marka poşusuyla geçen ekonomist yorumcu, demokrasiyi bu kadar içselleştirmiş bir partiyi abd’de bile görmediğini, barajı geçmesi halinde, doların 25 kuruşa ineceğini, işsizliğin biteceğini, ihracatın 7 trilyon dolara yükseleceğini, borsanın endekslerden endeks beğeneceğini izah etti.
*
Başınızı omzuna yaslamak istediğiniz hassas lider selocan’dan ege türküleri, azz sonra… “Biji” izlemeye devam edin sayın seyirciler!
*
Hangi liboş televizyonu açsak, bu halde… 30 senedir gazetecilik yapıyorum, böyle cila, böyle makyaj, böyle ambalaj görmedim.
*
Elbette keyfiniz bilir ama…
Liboşlara uymayın.
*
Siz siz olun.
Kalaşnikofa şarjör olmayın.

Yorumlar

M:ALI Dandan :

Türkaydini( ! ) DEMISLER, buna üstad,giremiyecegi kilif yoktur.Yeterki,a BD si , AB SI olsun. Dün (Tam metal kilfti9ame rikan mermilerine. Bugün ise Kales sarjörü.çöl bedeviliginiihy a ede ede bugünlere geldik, Allahin lufu ile, gedil mi?

Şaman TÜRKSOY :

anadolu parti̇si̇ emine hanim i̇çi̇n büyük bi̇r hataydi, vatan partisi çatısı altında 'atatürk'de birleştik' sloganıyla mücadeleye devam edecekti. chp'ye genel başkan olur musunuz? sorusuna 'ben haddimi bilirim' diye cevap veren emine hanım, bugün ülkenin yönetimine, yani başbakanlığa talip oluyor, garip.

Refik Sami Karabulut :

çok güzel ifade etmiş sn. yılmaz özdil, eğer meclise barajı geçerek girmesi gereken parti arıyorsanız buyrun vatan partisine oy verin veya anadolu partisine. 30 bin askerimizi şehit eden katillerin siyasi uzantısı olan hdp'ye oy verip kaleşnikofa şarjör olup askerimize sıkılan her bir mermi olmayın! yazıktır günahtır

nurten sunna :

helal olsun bundan güzel anlatılamazdı o tiyatro, canımızsın sayın özdil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder