banner864

Yılmaz Özdil yazdı: Puşt 15 Temmuz 2015, 12:15

Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesindeki köşesinde, "Puşt" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

İşte Özdil'in yazısı

Seçimden önce Halk tv seyrediyorum, ekranda Halk Arenası var. Uğur Dündar’ın konukları, Haluk Koç, Aykut Erdoğdu ve Nedim Şener.

*

Haluk Koç, akp’yi nasıl perişan edeceklerini filan anlatırken, Uğur Dündar bir saniye lütfen dedi, Haluk Koç’un konuşmasını kesti ve elindeki cep telefonundan twitter mesajlarını okumaya başladı.

*

Turkuvaz medya grubu Ege temsilcisi ve Yeni Asır gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık, “Halk tv’de dört tane puşt” diye tweet atmıştı.

*

(Bu Hüseyin Kocabıyık denilen herif, akp döneminin tipik gazetecisiydi. Akp iktidara gelince köşe yazarı yapılmıştı. Tayyip Erdoğan’ı eleştiren herkese hakaret ediyordu, işi buydu. Mesela, Türkiye’nin gururu ODTÜ’ye “parazit” diyordu, kapatılmasını öneriyordu. Namuslu insanlara “şerefsiz” diyordu, “ruh hastası” diyordu. Kumpas davalarının bir numaralı savunucusuydu. Nasıl olsa havuz medyasında para çok, tazminat davalarını önemsemiyor, ağzına gelen küfürü savuruyordu.)

*

Halk Arenası’na katılanlara “puşt” demekle kalmadı, daha ileri gitti, “cumhurbaşkanına rüşvet aldı diyen puşt oğlu puşttur” dedi. “Cumhurbaşkanımıza hakaret etmek kanı bozukluktur” dedi.

*

Salondaki vatandaşlar isyan etti, bu çirkin mesajları yuhaladı. “Gün gelecek devran dönecek, akp halka hesap verecek” sloganları atıldı.

*

Aradan zaman geçti, bir başka Halk Arenası’nı seyrediyorum, konuklardan biri gene Haluk Koç’tu. “7 Haziran seçiminde tek başına iktidar çıkmazsa, Akp’yle koalisyon kurar mısınız?” diye sordular.
Duymamış gibi elini kulağına götürdü, “Efendim? Anlamadım?” dedi. Kahkahalarla güldüler. “Böyle bir soruya cevap vermeye bile gerek duymadığını, akp’ye hesap soracaklarını” söyledi. Salondakiler hep bir ağızdan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attı.

*

Aradan az daha geçti… Tayyip Erdoğan’ın gözüne girmek için elinden geleni yapan Hüseyin Kocabıyık, muradına erdi, emeklerinin karşılığını aldı, milletvekili adayı yapıldı, seçildi, Tbmm’ye girdi.

*

Akp’yle Chp koalisyon görüşmelerine başladı. Çok olumlu geçti. Chp adına “koalisyon koordinatörü” olarak kim seçildi… Haluk Koç.

*

Kendisine “puşt” diyen herifin partisiyle “koalisyonu koordine” edecek olan Haluk Koç, “niyet beyanında bulunuldu, ben partim adına irtibat noktası oldum, güleryüzlü bir toplantı oldu” dedi.

*

Ne diyelim…
Milletçe alkışlıyoruz.

Yorumlar

Ahmet Şekerci :

İşte bunun için Sayın BAHÇELİ'nin duruşunu takdir ediyorum. AKP ile hükümet kuracak hangi parti olursa olsun RTE ve avanesinden gelen hakeretleri şimdiden afiyetle yuta dursun. Biraz omurgalı olun kardeşim. Pandoranın kutusu açıldı. Yapılacak bir erken seçimde AKP ciddi bir çöküş yaşayacak. Benden söylemesi.

Ares Yekta arsan :

bence bu bir oyun akp chp le koalisyon yapar gibi görünüp mhp yapacak hdp destekli.

ihsan :

acaba haluk koç söyleneni iltifat olarakmı degerlendirdi

Saverio :

dediginde hakli cikiyor galiba adam, ortalikta pust cok !

Nazım İnci :

bu yazı haluk bey'e madalya olsun...

Recep Kayhan :

sayin özdil, harika inceden takilmisiniz, ülkemizin seviyesi yani "egitim" cok yüksek o yüzden , yazdiklarinizi anlamakta zorluk cekiyor bir cok okuyucu, biraz daha kalin takilirsaniz anlayacak, bu egitimli toplum hani birde cag atlamislar ya , hatta avrupaya borc ta vereceklerde, bilmiyorum yakinda komsu ile birlikte halay cekerler .

nihat pisket :

ozdil in yazisi anlayana.chp.akp.mhp ve pkk partisi.turkiyenin haline bak.

Ferhat Cebioğlu :

bence yazınız çok anlamsız ve saçma . halk arenasi zaten si̇yasi̇ bi̇r arena çok kali̇teli̇ bi̇r yapisi yok. ,komünist parti̇si̇ ni̇n kongresi̇ gi̇bi̇.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder