banner864

Yılmaz Özdil yazdı: Şuursuz beyinsiz bir yazı… 02 Temmuz 2015, 16:05

Tecrübeli gazeteci Yılmaz Özdil, Sözcü gazetesindeki köşesinde Bağdat Caddesi’ndeki rezidanstan 5 milyon dolara 3 daire alan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'yi yazdı.

Seçim öncesi CHP'yi ve CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'yi eleştirdiği için "beyinsiz", "komplocu", "Atatürkçülükten uzak " gibi sözlerle suçlanan Özdil, bugün "Şuursuz beyinsiz bir yazı…" başlıklı yazıyla tepkilere yanıt verdi.

Özdil, "Komplovari kafamla şuursuz ve beyinsiz olduğum için, okurlarımdan özür diliyorum. Başta Halk tv, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Cümleten hayırlı demokrasi şölenleri ve manzaralı rezidanslar temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Özdil'in kaleme aldığı yazı şöyle:

Okuyanlar hatırlar.

Seçimden hemen önce Yeni Chp’deki “tuhaflık”ları yazmıştım.

17/25’le mücadele edenlerin tasfiye edildiğini, Umut Oran, Ali Özgündüz, Atilla Kart, Erdal Aksünger gibi, onur duyduğumuz isimlerin yeniden milletvekili yapılmadığını, Kılıçdaroğlu’nun bu isimlerin üstünü çizerek, 17/25’i sıfırladığını anlatmıştım.

Buna mukabil…

Önseçim ayaklarıyla ne idüğü belirsiz tiplerin partiye doluştuğunu, enteresan bazı kişilerin milletvekili listelerine sokuşturulduğunu, mesela “ismini bile hatırlamıyorum ama, Ataşehir belediye başkanının eşinin birinci sıradan aday yapıldığını” söylemiştim.

*

Vay sen misin söyleyen…

*

Yeni Chp’nin tetikçiliğini yapan internet sitesinde “CHP’nin düşmanı olduğum, demokrasi şölenini hazmedemediğim, komplovari kafamla Tayyip Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürdüğüm” yazıldı.

Halk Tv’de alenen “birilerinden para aldığımı, bu para karşılığında CHP’ye saldırdığımı” söylediler. “CHP’ye iftira atmak için kimlerden para aldığımı bildiklerini, ahlaksız biri olduğumu” söylediler.

Benim için “şuursuz, beyinsiz” diyen, “hastalıklı zihniyet” diyen, “Atatürkçülükten uzak olduğumu, karanlık ilişkilerim olduğunu” söyleyen kişi, maalesef, Halk Arenası’nda parlatıldı, alkışlatıldı.

Ayşenur Arslan beni ayıpladı.

“CHP’den milletvekilliği teklifi alamadığım için Kılıçdaroğlu’ndan intikam aldığımı” iddia eden oldu. “Milletvekili olmak için yanıp tutuştuğumu, hırsımdan ne yapacağımı şaşırdığımı” öne süren oldu.

“İsmini hatırlamıyorum” diyerek, Ataşehir belediye başkanının eşine hakaret ettiğim söylendi. “Kadınların hepsine hakaret ettiğimi, kadınları aşağıladığımı” söyleyen oldu. “Önseçimi kazanmış birine saldırarak, aslında demokrasiyi karalamaya çalıştığımı” söyleyen oldu.

*

Netice?

*

Seçimin henüz kırkı çıkmadı, Ataşehir belediye başkanının eşinin, Bağdat caddesindeki rezidanstan, beş milyon dolara üç daire birden aldığı ortaya çıktı. Kupon arazi üzerinde, lebi derya manzaralı… TBMM’de milletvekili yemini ederken sol elini yumruk yaparak havaya kaldıran Ataşehir belediye başkanının eşine “bu rezidans iddiası doğru mu?” diye sormuşlar, “konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı bir durum değil” demiş.

*

Gayet makul bi cevap yani.
Benim içime sindi.

*

Devlet hastanesinde diş hekimiydi.
Tutumlu bi hanımefendi demek ki.

*

Komplovari kafamla şuursuz ve beyinsiz olduğum için, okurlarımdan özür diliyorum.
Başta Halk tv, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Cümleten hayırlı demokrasi şölenleri ve manzaralı rezidanslar temenni ediyorum.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mümtaz tıraş :

teşk. yılmaz bey

usta07 :

yilmaz bey, bi̇r de şu küresel çeteyi̇ yaz da millet anlasın vekil diye seçtiklerinin kimin vekili olduğunu.

cengiz :

o kişiler bizleri iktidar partisi yandaşları gibi takım tutar gibi oy verdiğimiz partiyi tuttuğumuzu sanıyor galiba. eğer chp ye oy veriyorsak bu chp yi hiç eleştirmeyeceğiz anlamına gelmiyor.. eğer bu tarz bir durum varsa tabiki de bu dile getirilmelidir. yoksa onlardan ne farkımız kalır. helal olsun sana yılmaz özdil.

nuray Çünker :

doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.i̇şte ata sözü işte oturduğu yer.

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

gülen cocuk yilmaz ne güzel gülüyorsun has gülüyorsun has yaziolarin hepsi̇de güzel hele hele şu ğülüşünvarya neler siğdiriyorsun o gülüşüne sen varsi desi̇nler ..yaz. yaz mevlanaya şems gi̇bi̇ geli̇yor elleri̇n kalemtutarken gözleri̇n i̇leri̇ye bakarken yüreği̇n vatan sevgi̇si̇ i̇le çarparken yaz yazki̇ yazilmiş olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar