banner864

Yine ağaç kıyımı 09 Mart 2014, 20:55

Bu sefer gece yarısı baskını ODTÜ arazilerine değil, Devlet Tiyatrolarının Atölye sahnelerine oldu. Atölye Sahneleri’nin olduğu Macun köy’deki tesise gece yarısı çok sayıda iş makinesiyle giren ekipler yüzlerce ağacı kesti.Tesiste toplanan vatandaşlar ise ağaç kıyımını engellemek için çadırlar kurmaya başladı.

Yine gece baskını paylaşan: ulusalkanal
İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde yapılan ağaç kıyımını durdurmak için alanda çadırların kurulmaya başlandı. Gece yarısı Macunköy’deki tesise dozerlerle giren ekipler ağaçları kesmeye başladı.

Gece yarısı yapılan ağaç kıyımı, sabah saatlerinde böyle görüntülendi.

Yurttaşlar yaşanan ağaç kıyımına engel olabilmek için nöbet tutmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde, SS İvme Yapı Kooperatifi’ne ait dozerlerin arazideki ağaçları tek tek kesmesine sanatçılardan ve tiyatro severlerden büyük tepki gelmişti.

Haber: Aykut Karadağ

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Bekir yıldız :

bunlar bu türden işleri mahsus yapmaktalar, daha cok dikkat cekmek ve daha cok bir herseye karısıyız astıya astık kestiye kestik, bizim dedğimiz olur gibilerden...böyle bir yapi insanın normal doğasında olmayan bir yapıdır.bir insan düşünün allah ismini ansın ama allahın yasakladıgı ne varsa onu yapsın ?! kısaca bunlar kendini kandırıyor,kıyamet kopsa dahi 1 tek fidan kalsa onu dik... diyen peygamber efendimizin sözüne ve onun en çok lanetlediği kimselere bakarsanız ;bunların içinde bulmanız olasıdır.yağmur yagmıyor diyorsunuz ;yazında sıcaklardan isyan ediyorsunuz ;ama şeytanın yolundan gitmeyi de ihmal etmiyorsunuz.tabiatı bitiren insanlar ;geleceklerini de bitirirler...bu işin başka sonucu olamaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar