banner864

Yine tarih verdi 25 Kasım 2014, 15:24

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Akşam gazetesine konuştu. PKK yöneticilerinden gelen "Silah bırakmak yok" açıklamalarına rağmen, yine tarih verdi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Akşam gazetesine konuştu. PKK yöneticilerinden gelen "Silah bırakmak yok" açıklamalarına rağmen, yine tarih verdi.

Demirtaş, hükümetle yapılan görüşmelerde, "kesin eylemsizlik" ve "silah bırakma" konularının masada olduğunu, müzakelerde ilerleme sağlanır ve süreç sorunsuz ilerlerse, Öcalan'ın ilkbaharda silah bırakma çağrısı yapabileceğini söyledi.

Abdullah Öcalan ile görüşmek için başvuru yaptıklarını aktaran Demirtaş, Adalet Bakanlığı'ndan yanıt gelir gelmez İmralı Cezaevi'ne gideceklerini kaydetti. Demirtaş, gecikmenin de devlet heyeti ile Öcalan arasındaki görüşmelerden kaynaklandığı görüşünde.

HDP Eş Genel Başkanı, izleme kurulu için önerdikleri isimler konusunda hükümetten henüz bir yanıt gelmediğini de belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Beyhan :

Istedikleri zaten Kürdistan değil mi ? Silah bıraksalar bu şartla bırakacaklar ; bırakmasalar Kürdistan için soysuzca silah tutacaklar..iki ucu pisli değenek. Bu vatan bölünmez bölünemez,şehit olmaya hazır milletiz biz bu vatan için

Guldogdu sayar. :

Bu teroristler iyice simartildi.Cözüm icin ilk sart silah birakip teslim olmaktır.Buna uyulmasi samimi olunmasi kalici bir cözümü getirir.Ben silah birakmam once istediklerimi alicam düsuncesi yanlistir .Samimiyet iyilik bekleyen Samimi ve iyi olmalidir.TÜRKİYE CUMHURIYETI`nin her karısında sehit kani vardir.Kimse parcalaya bilecegini dusunmesin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar