banner864

Yobazların deli gömleğine sardığı Atatürk mü? 01 Kasım 2013, 18:13

Nur Cemaatinin gayri resmi yayın organı Yeni Asya gazetesinde dün yayımlanan karikatür sosyal medyada yurttaşların yoğun tepkisine neden oldu.
Yeni Asya gazetesinde Halil İbrahim Özdabak imzalı yayımlanan karikatürde TBMM’ne türbanlı bir kadın girerken aynı anda arka kapıdan da deli gömleğine sarılmış birinin çıkarıldığı görülüyor. Ancak arka kapıdan çıkarılan yurttaşın sarı saçlı ve mavi gözlü oluşu kimi sosyal medya kullanılarınca, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olarak yorumlandı. 

Konu ile telefon ile görüştüğümüz Yeni Asya gazetesinden bir yetkili, “Bir bakın hele o adam hiç Atatürk’e benziyor mu? Hem o adamın burnu uzun” açıklamasında bulundu. Özelikle sosyal medya kullanıcılarının deli gömleği giydirilen kişinin sarı saçlı ve mavi gözlü olmasından dolayı Mustafa Kemal’e benzetildiği yönündeki soruya ise Yeni Asya gazetesinden bir yetkili cevap vermeyerek, “Mesai saati bitti. Ben bir şey söyleyemem . Yarın telefon açıp onunla konuşuruz” dedi.

İşte sosyal medyayı sallayan o Halil İbrahim Özabadak imzalı o haber;


 
Etiketler

Yorumlar

soner uzun :

Oyabaz gungelecek devran donek bunlari unutmuycaz

cemile yıldırım :

istedikleri de bu zaten.. tahrik amaçlı yapılan şeyler! utanmayı sıkılmayı çoktan elden bırakmışlar.

serkan acarel :

sari sacli, mavi gözlü ! amaclari belli ! bu karikatürü cizen kisiyi ve o gazeteyi kiniyorum. yaziklar olsun size, bin kere yaziklar olsun size. utanmazlar sizi.

TC Ayhan Oylum :

eğer böyle bir şey yapilirsa yemin ederimi iç savaşa sebep olur

Berkay METE :

hangisi deli hangisi akıllı diye bir kez daha düşünmek lazım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder