banner864

YÖK, üniversitenin seçimini hiçe saydı! Bakın Raşit Tükel kaçıncı sıraya koyuldu 20 Mart 2015, 17:34

YÖK İstanbul Üniversitesi rektör adayları listesini Cumhurbaşkanı'na gönderdi. Yüksek Öğretim Kurumu üniversitenin seçimini hiçe saydı, seçimde açık ara birinci olan Raşit Tükel'i, 2'inci sırada gösterdi
YÖK, üniversitenin seçimini hiçe saydı. İstanbul Üniversitesi rektörlük seçimleri için Raşit Tükel'i ikinci sıradan aday gösterdi. Oysa Tükel, seçimlerde diğer adaylara açık ara fark atmıştı.

YÖK İstanbul Üniversitesi rektör adayları listesini Cumhurbaşkanı'na gönderdi. YÖK, 3 ismin yer aldığı listeyi, içlerinden birinin atanması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yolladı. Listenin başında, üniversitedeki seçimden ikinci olarak çıkan Prof. Dr. Mahmut Ak yer aldı.

Rektörlük seçiminde bin 202 oyla birinci çıkan Prof. Dr. Raşit Tükel ise listede ikinci sırada yer aldı. 3. sırada ise Prof. Dr. Harun Cansız bulunuyor.

Şimdi Erdoğan, kendisine gönderilen bu 3 isimden birini İstanbul Üniversitesi'nin yeni rektörü olarak atayacak. Seçimlerde en çok oyu alan Raşit Tükel'in listede 2. sırada gösterilmesi ise tartışma yaratacağa benziyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Kemal :

kendi adamini seçeceksen neden ön seçim yapıyorsun. mertçe, erkekçe direk atama yap.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar