banner864

YÖK'e formasyon tepkisi 20 Ocak 2014, 23:11

Yüksek Öğrenim Kurumu'nun bu yıl söz verdiği formasyon atamalarını iptal etmesine, Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencileri tepki gösterdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler, TGB önderliğinde YÖK'ü protesto etti.
YÖK bu yıl söz verdiği 30 bin formasyon atamasını iptal etti. İptal kararına, atama bekleyen Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri tepki gösterdi.

Yüksek Öğrenim Kurumu önünde TGB önderliğinde eylem yapan öğrenciler, kararın geri alınmasını istedi.

Öğrenciler adına Kadir Yakut basın açıklaması yaptı. Yakut, Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin taleplerini hatırlattı.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

ayşegül :

en başında kpss'ye yetiştirilecek sözü verildi. sözünüzde durun!!!

alim seseli :

Verilen sozler kisilikli insanlar tarafindan yerine getirilir yok te ki insanlarda kisilikli insan olduklari icin formasyonu aguatos atamalarina yetistirir yoksa bu insanlar sozunde durmayacakmi

Protesto :

Yeter artık sabrımız kalmadı bir an önce çözüm üretilsin bu formasyon denen illete daha ne kadar bekliyeceğiz bizim ve ailelerimizin sabrı kalmadı

Mustafa Özdemir :

bu yıl formasyon vermeyeceksiniz yoksa verip te agustos atamalarına mı yetiştirmiyecekmisiniz.bunu bir an önce açıklayında kendimizi ona göre ayarlayalım.bu işkenceyi bir an önce bitirin.

selda saglam :

formasyon tamamıyla kalktımı yoksa hıc mı verılmıcek

mert şanlı :

yökün son toplantisinda alinan karari daha önce formasyonu öğretmen atamalarina yetiştireceğiz sözüne ters düşmektedir. yökten duyarli olup daha önce verdiği formasyonu öğretmen atamalarina yetiştireceğiz sözünü tutmalarini rica ediyorum.

umutcan uzun :

evet artık bizi mutlu edecek bir açıklama gelsin hakkımız olanı bize versinler günlerdir ümitle bekliyoruz biran önce ne olcağımız belli olsun

nuray :

bir toplantı daha yapın ve verin artık bu formasyonu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar