banner864

Yolsuzluğun imar ayağı 20 Aralık 2013, 08:04

Yolsuzluğun imar ayağında ise Ali Ağaoğlu'nın Veliefendi Hipodromu yanındaki arazisi bulunuyor. İddiaya göre Ağaoğlu, belediyeden alamadığı imar değişikliğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldı. Hem de olması gerekenden 5 kat daha fazla imar izniyle...
17 Aralık'teki yolsuzluk ve rüşvet operasyonda gözaltına alınan İşadamı Ali Ağaoğlu'nun Veliefendi Hipodromunun yanındaki arazi için belediyeden alamadığı imar değişikliğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldığı ortaya çıktı.

İddiaya göre Ağaoğlu'na ait "Bakırköy 46" projesi için imar değişikliği gerekiyordu. Ağaoğlu değişiklik için 22 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne teklif verdi.

Ancak Belediye Meclisi imar değişikliğini, oybirliği ile reddetti. Bunun üzerine imar değişikliği talebi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na taşındı ve res'en onaylandı.

Bakanlık imar planlarında yer alan 30 metre yüksekliğin 70 metreye, emsalin ise 2'den 2,5'a çıkarılmasına karar verdi. Ancak değişiklik yapılan planda 45 bin metrekare alana 110 bin metrekare inşaat yapılması gerekirken 232 bin metrekare inşaat izni verilmişti.

Yani Ağaoğlu belediyeden alamadığı imar değişikliğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan aldı. Hem de imar sınırlarını 5 kat artırarak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder