banner864

Yolsuzluk fezlekesinin içeriği ortaya çıktı 16 Ocak 2014, 12:10

Rüşvet almakla suçlanan AKP'li dört eski bakan hakkındaki fezlekenin içeriği ortaya çıktı. Adalet Bakanlığı'nın eline ulaşan fezleke 27 klasör ve 504 sayfadan oluşuyor. Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış’ın dosyası tek fezlekede toplandı. Açıklamalarıyla Başbakan Erdoğan'ı suçlayan Erdoğan Bayraktar için ise ayrı bir fezleke hazırlandı.
Rüşvetle suçlanan AKP'li dört eski bakan hakkındaki iki yolsuzluk fezlekesinin içeriği ortaya çıktı.

Cumhuriyet'in haberine göre, fezlekeler 27 klasör ve 504 sayfadan oluşuyor. Bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış hakkındaki belgeler tek fezlekede toplandı. Başbakan Erdoğan'a ağır suçlamalar yönelten Erdoğan Bayraktar'ın fezlekesi ise ayrı tutuldu.

Suçlananların başında Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan geliyor.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan
28 seferde toplam 52 milyon dolar rüşvet almak.
Suç işlemek için örgüt kurmak.
Sahte belgelerle ihracat.
Kaçakçılık Yasası’na muhalefet.

Çağlayan'ın şüpheli Rıza Sarraf ile telefon görüşmesinde "Cari açık düşüyor, 3 aylığına altın ihracatına yönelelim" dediği iddia ediliyor. Gana'dan 1 Ocak 2013'te Türkiye'ye sokulmak istenen 1,5 ton altına onay verdiği öne sürülüyor. Çağlayan'ın, sahte belgelerle ihracat yapılmasına onay verdiği de suçlamalar arasında.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkındaki suçlama ise rüşvet almak.

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler
10 seferde toplam 10 milyon dolar rüşvet almak.
Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak.
Nüfuz suiistimali.
Suçluları kayırmak.


Eski AB Bakanı Egemen Bağış da üç seferde 1,5 milyon dolarlık rüşvet almakla suçlanıyor. Bakanlık fezlekeyi inceledikten sonra Meclis'e gönderebilecek. Bu durumda soruşturma komisyonu kurulabilecek. Fezleke savcılığa iade de edilebilir.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

osman baydur :

bakın insan oglu herzaman gözü aç bir varlıktır hiç bir zaman gelene yok demezler bırakın açlar ne yapsınlar ihtiyaçları var gelecek lazım lüks hayata alışmışlar yılardır bu böyle çalmadan yaşayamazlar alışkanlık kanlarına işlemiş bunların yarın ahirete karşımıza boyunlarına asılan tebalellan çıktıklarındada ben yapmadım desinler burda yer geniş çalan çalana atın bakalım ben sizinle orda görüşürüm yetimin fakirin hakını yeyin bakalım

Ercüment Özçelik :

bunların inandıkları hangi dinse, hırsızlık, rüşvet, görevi suistimal günahtan sayılmıyor,günah yolsuzlukları dillendirmek.

AYSEL ÖZGÜLLÜ :

gerçekten müslüman bir ülkeyiz hırsızlık yapılmış kim olursa olsun hırsızında çalma hakkına saygı duymamız lazım herkesin günah işleme özgürlüğü varmış daha sonra hırsızlık yapanlar topluca günay çıkartırlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder