banner864

Yolu kapatıp polisle çatıştılar 15 Ekim 2014, 16:49

Güneydoğu ve Doğu illerinde PKK'ya karşı yapılan operasyonların sayısı artmaya başladı. Hakkari'de yol kapatıp polisle çatıştan PKK'lılar Mardin'de araçları durdurup kimlik kontrölü yaptı. Polis, gruba müdahale etti; İpek Yolu iki saat trafiğe kapandı. Diyarbakır'da da terörle mücadele ekipleri birçok eve operasyon düzenledi.
PKK'lılar IŞİD bahanesiyle yine sokaklardaydı. Hakkari Yüksekova'da bir grup  yolu trafiğe kapatmak istedi.

Cengiz Topel Caddesi'nde polislere taş ve havai fişek atan yüzü kapalı gruba polis müdahale etti. Bu sırasında okuldan çıkan öğrenciler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı. Olaylar nedeniyle çarşı merkezindeki esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı.

PKK'lılar eylemlerin 7'nci gününde Mardin İpek Yolu'nda ateş yakarak barikat kurdu. Yoldan geçen araçları durduran PKK'lılar kimlik kontrolü yaparak kamyon ve TIR dorselerinde arama yaptı. Gruba polis müdahale etti. Grup, molotof kokteyli, ses bombası, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Polis de gruba, basınçlı su ve gaz bombalarıyla karşılık verdi. Müdahale sırasında İpek Yolu yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı kaldı. Çatışmalar gece geç saatlerine kadar sürdü.

Diyarbakır’da Terörle Mücadele Ekipleri ve Özel Harekat polisleri birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Akşam saatlerinde helikopterle keşif yapılmasının ardından gece saat  01.30 sıralarında Bağlar ilçesini ablukaya aldı.

Evlere yapılan baskınlarda Özel harekat polisleri evlerin kapılarını balyoz yardımıyla kırdı. İçeri giren polisler arama yaptı. Aramaların ardından çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polisler operasyon hakkında bilgi vermekten kaçındı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar