banner864

Youtube ile ilgili karar açıklandı 02 Nisan 2014, 11:12

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Youtube'nin kapatılma gerekçesini "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar" olarak gösterdi. Youtube, Suriye ile savaş planı kayıtlarının yayınlanması üzerine erişime kapatılmıştı.
Youtube'u erişime kapatan Telekomünikasyon İleitişim Başkanlığı; gerekçeyi açıkladı.

Suriye ile savaş planı kayıtlarının yayınlanmasının ardından erişime engellenen Youtube'un kapatılma gerekçesi "Atatürk Aleyhine İşlenenen Suçlar" olarak gösterildi.

TİB'in sitesindeki bilgiye göre YouTube, Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun kapsamında kapatıldı.

TİB, savaş kayıtlarının yayınlanmasının ardından Dışişleri Bakanlığı’nın başvurusu üzerine önce Youtube’u erişime kapatmıştı.

YouTube’un kapatılmasının ardından da Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi’nden kapatma kararı alınmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

dusmanlarinizla dalga gecmek cok tehlikelidir, bu sizin dusmaninizi kucumsediginiz anlamina gelir ki zaten dusmaniniz iste o zaman kazanmistir, siz acigi kendiniz vermissinizdir ve bunu da dusmaniniza iletmissinizdir, alinan kararlar bu nedenle cok onemlidir. gercekleri bilen turk halki ile dalga gecmeyiniz.

crnagora :

vay be ataturk icin kapatmislar daha dun iki ayyas diyorlardi simdi deyinki korkuyoruz o yuzden kapattik ataturku karistirmayin dini kullandiniz insanlari somurdunuz simdide ataturku malzeme ediyorsunuz secimlerde istiklal marsini kullandiniz insanlari tertemiz duygulariyla oynamayin yeter artik

Murat Gerçek :

Yalan söyleyecekseniz bari inandırıcı söyleyin de biz de inanalım. Youtube da yıllardır Atatürk'e hakaret içerikli videolar vardı niye kapatmadınız?

Hüdayi Bilgiç :

o sözünü ettiğiniz atatürk aleyhindeki görüntüler yıllardır orada mevcut. neden yıllardır böyle bir tedbiri ön görmediniz 12 yıldır da seçim öncesi böyle bir girişimde bulundunuz? yemezler adamım, yemezler.

cmt :

atatürk ü bahane etmeyin sizin suriyeye saldırma emriniz çıkınca ortaya çıktı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar