banner864

Youtube yasağında yeni gelişme 07 Nisan 2014, 10:27

Suriye ile savaş planı kayıtlarının yayınlanmasının ardından kapatılan Youtube, erişim engelinin kaldırılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu. Youtube sözcüsü, "Engelin kaldırılması için çözümü yasal platformlarda arıyoruz" dedi.

YOUTUBE AYM'YE BAŞVURDU paylaşan: ulusalkanal
 Suriye ile savaş planlarının yapıldığı toplantı kayıtlarının yayınlanmasının ardından kapatılan Youtube, yasağı Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Şirket, erişim engelinin kaldırılması için, avukatı aracılığıyla Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.

Avukat Gönenç Gürkaynak ayrıca, Ankara 4'üncü İdare Mahkemesine de "erişimin engellenmesi işleminin iptali ve yürütmesinin durdurulması" istemiyle dava açtı.

Öte yandan Youtube sözcüsü, Anayasa Mahkemesine yapılan başvuruyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Hürriyet'e konuşan sözcü, "YouTube engelinin devam ediyor olması, Türkiye’deki kullanıcılar ve işletmeler için büyük bir hayal kırıklığı yaratmaktadır. YouTube engelinin kaldırılması için çözümü yasal platformlarda arama yoluna gidiyoruz" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler
YasakYoutube

Yorumlar

dr.fatih özyürük :

yasak bilimsel çalışma ve araştırmalarıda etkiledi.bir çok araştırma ve ugulama videoları youtube da.tamam illegal olarak youtube a giriliyor.20ci yüzyıl türkiyesinde bunlara yer varmı?

ferudun embel :

lutfen youtube acalim.

Fatih MOD :

Ben iletişimin Engellenmesine Hırsızlığa ve Ahlaksızlığa karşıyım. Bunlar yanlış uygulamalardir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar