banner864

YSK kararını verdi 25 Mayıs 2015, 20:06

Yüksek Seçim Kurulu, Vatan Partisi ile Ak Saray arasında yaşanan Adana’daki meydan krizi ile ilgili kararını verdi. Karara göre, 29 Mayıs’ta Uğur Mumcu Meydanı’nda önce Cumhurbaşkanı Erdoğan sonra da Vatan Partisi miting yapacak
Seçim Kurulu kararını verdi. Karar göre 29 Mayıs’ta önce Erdoğan sonra da Vatan Partisi miting yapacak.

Vatan Partisi, 29 Mayıs’ta Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda miting yapmak için il seçim kuruluna başvurmuş, il seçim kurulu da YSK’ya danışarak vatan partisinin başvurusunu kabul etmişti.

Ancak Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan da aynı gün aynı alanda miting yapmak istedi. Valilik, Erdoğan’ın mitingi için ilçe seçim kuruluna gitti fakat reddedildi.

Valilik daha sonra İl Seçim Kurulu’na başvurdu. İl seçim kurulu ise Cumhurbaşkanlığı makamı siyasi bir makam olmamasına rağmen hukuku çiğnedi, meydanı Erdoğan’a tahsis etti.

Vatan Partisi bu kez YSK’ya itiraz etti. İtirazı değerlendiren YSK ise hukuku uygulamak yerine orta yol bulmaya çalıştı. Önce Erdoğan’ın sonra da Vatan Partisi’nin miting yapmasına karar verdi.

Karar, İl Seçim Kurulu, Seyhan İlçe Seçim Kurulu ve Vatan Partisi Genel Başkanlığı’na gönderildi.
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hüseyin :

7 haziran günü millet hem iktidara hem meclisteki muhalefete öyle bir ders vercekki. bu partilerde ne genel başkan nede onların tayfaları kalacak.

YAĞIZ TÜRK :

bu yüzden chp,mhp oyumuzu alamiyor. yaşasin vatan...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar