banner864

YSK reddetti! 17 Haziran 2015, 14:53

Yüksek Seçim Kurulu, AKP'nin Diyarbakır, Van ve Giresun, HDP'nin ise Elazığ'daki seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı itirazları reddetti.
Yüksek Seçim Kurulu, AKP ve HDP'nin itirazlarını reddetti. AKP Diyarbakır, Van ve Giresun'daki seçim sonuçlarına itiraz etmişti. HDP ise Elazığ'daki seçim sonuçlarına itiraz etmişti.

AKP Diyarbakır'daki seçim sonuçlarıyla ilgili 32, Van seçim sonuçlarıyla ilgili 11, Giresun seçim sonuçlarıyla ilgili 2 ayrı itirazda bulundu. HDP ise Elazığ seçim sonuçlarıyla ilgili YSK'ya itiraz başvurusu yaptı. Çoğunlukla "geçersiz oyların yeniden sayılması" talebini içeren itirazları görüşen Kurul, tüm itirazların reddine karar verdi.

YSK'ya itiraz başvuruları için bugün süre doluyor. Bugün saat 17.00'ye kadar başka bir itiraz gelmezse YSK, 18 Haziran Perşembe günü kesin seçim sonuçlarını açıklayacak. 

Meclis Genel Kurulu, kesin sonuçların yayınlanmasını takip eden 5'inci gün olan 23 Haziran Salı günü saat 15.00'de toplanacak. Bu ilk birleşimde milletvekilleri yemin edecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar