banner864

YSK'dan kritik karar 24 Nisan 2014, 10:20

Yüksek Seçim Kurulu AKP'nin Hatay, MHP'nin ise Iğdır için yaptığı itirazları değerlendirdi. İl seçim kurullarından oy kullanma ehliyeti olmadığı halde oy verenlerin tespit edilmesini istedi. Buradan gelecek raporlara göre itirazlar karara bağlanacak. CHP ise, seçimlerdeki şaibe iddialarıyla ilgili Meclis Başkanlığı'na araştırma önergesi sundu.
Yerel seçimlere yapılan itirazlar Yüksek Seçim Kurulu tarafından değerlendirilmeye başlandı.

AKP Hatay'da, MHP ise Iğdır'da ölüler ve kısıtlıların oy kullandıkları iddiasıyla Yüksek Seçim Kurulu'na itirazda bulunmuştu.

İtirazları görüşen Yüksek Seçim Kurulu, konuyla ilgili ara karar aldı. Hatay ve Iğdır İl Seçim Kurullarından ehliyeti olmadığı halde oy verenlerin tespit edilmesini istedi.

YSK, il seçim kurullarından gelecek yanıta göre, itirazları karara bağlayacak.

Yerel seçimle ilgili bir adım da CHP'den geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, seçimlerdeki şaibe iddialarının soruşturulması için Meclis Başkanlığı'na araştırma önergesi sundu.


ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

hayri durak :

ali dibonun memleketi 5600 kısıtlı olup oy kullandıklarını nerden biliyorsunuz kullandılarsa siz kullandırdınız hirsizlar....hırsız var..

Levent Akbas :

Secimlerde akp liler herkezi kendileri gibi saniyor cesaretleri varsa secimi yeniden yapsinlar ysk da tarafsizligini yitirmis akp icin calisiyor ne yazikki . milletin artik uyanma zamani gelmistir

sydneyden turan :

tam 3uncu dunya ulkesi gibi olmus benim turkiyem bu sahte secimlerin hepsi yeniden olmali.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder