banner864

YSK'nın Yalova kararı "Hukuksuz ve siyasi" 22 Nisan 2014, 19:54

Yüksek Seçim Kurulu'nun Yalova seçimlerini iptal etmesi tartışma yarattı. AKP'nin adayı Yakup Koçal, kararla haklılıklarının ortaya konduğunu belirtti. CHP adayı Vefa Salma ise "Karar hem hukuksuz hem de siyasi" dedi. Şimdi gözler 1 Haziran'da yeniden yapılacak olan seçimlere çevirildi.

YSK'nın Yalova kararı "Hukuksuz ve siyasi" paylaşan: ulusalkanal
Başbakan Tayyip Erdoğan işareti verdi, Yüksek Seçim Kurulu CHP'nin 6 oy farkla kazandığı Yalova seçimlerini "7 kısıtlı seçmen oy kullandı" diyerek iptal etti. YSK'nın iptal kararı, tartışmaları da beraberinde getirdi.

İptal kararının ardından Yalova'da AKP'li ve CHP'li adaylar karşılıklı açıklamalar yaptı. İlk konuşuam AKP adayı Yakup Koçal oldu.

CHP'li aday Vefa Salman ise, kararı "Hukuksuz" ve "Siyasi" olarak değerlendirdi.

Yalova seçimlerinin iptal edilmesi Meclis'teki grup konuşmalarında da gündem geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirdi, Başbakan'ın açıklamalarına işaret etti.

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova milletvekili Muharrem İnce de "yargıya güvenmiyoruz, seçim sonucunu yüksek mahkemeye taşımayacağız." dedi.

Şimdi gözler Yalova'da 1 Haziran'da tekrar yapılacak olan seçimlere çevirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Utku :

Ne beklenir ki AKP'den. BOP eşbaskani adam. Seçimle gitmezler bunlar. Tek yol direniş. Tek yol sokaklar.

zeynep ekim :

Bence akp nin kendisi hukuksuz.tum yurtta seçimler iptal edilmeli her yer hileli.ters yerden basladilar iptale istanbul ankaradan başlamaliydilar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar