banner864

Yumruk atan saldırgan serbest bırakıldı ancak... 09 Nisan 2014, 14:24

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumrukla saldıran Orhan Övet, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak zanlı cezaevine serbest bırakılmasının ardından tekrar tutuklanarak gidecek
Cumhuriyet gazetesinden Ali Uludağ'ın haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumrukla saldıran Orhan Övet'in savcılık sorgusu saat 13:40'ta sona erdi. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Sadık Bayındır, zanlı Övet'e olayın terör örgütü bağlatısı ile ilgili sorula yöneltti. Övet ise hiçbir örgütle bağlantısı olmadığını söyledi. Savcı Bayındır zanlı hakkında adli kontrol kararı konulması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevketti. Mahkeme bu talebi değerlendirdikten sonra Övet bu suçtan serbest kalacak.

DENETİM İHLALİNDEN CEZAEVİNE GİRECEK
Ancak Orhan Övet daha önce işlediği suçlardan dolayı cezaevine girmiş, denetimli serbestlik hükümleri kapsamında tahliye edilmişti. Cumhuriyet'in aldığı bilgiye göre 2013 Aralık ayından beri denetimli serbestlik hükümleri ihlal etti. Övet her hafta karakola imza atma yükümlülüğünü yerine getirmedi. Kılıçdaroğlu'na saldırı olayının ardından Ankara İnfaz savcılığı bu sabah mahkemeye başvurdu. Savcılık Övet hakkındaki denetimli serbestlik kararının kaldırılmasını istedi. Talebi kabul eden mahkeme Övet hakkında yakalama kararı çıkardı.

Kılıçdaroğlu'na saldırı olayından dolayı mahkemede olan Övet Serbest kaldıktan sonra cezaevine gönderilecek

Yorumlar

el-cevap yazın :

başbakana yapılsaydı cezası nedir

Aslan Kaplan :

merak ettim acaba bu yumruk basbakana atilmis olsaydi ne olurdu bu sahisin akabeti?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder