banner864

Yunanistan iki adamızı işgal etti 09 Ağustos 2014, 17:56

Yunanistan, Didim'deki iki adamızı işgal edip karakol kurdu. Atatürk ve İnönü'nün Lozan'da vermediği Eşek ve Bulamaç adalarına Yunanistan karakol kurdu.
Önce askerlerini konuşlandırdılar, şimdi ise karakol kurdular. Yunanistan, Didim'deki iki adamızı işgal etti. Kurulan karakollarla birlikte, güvenlik dahi onların eline geçti.

Atatürk ve İnönü'nün Lozan Antlaşması'nda vermediği 16 adamızı Yunan askerleri tek kurşun atmadan işgal etti. Şimdi ise Yunanistan durumu ileri bir aşamaya taşıdı, Didim'deki Bulamaç ve Eşek adalarımıza karakol kurdu. Yunanistan daha önce de bu adalara helikopter pisti inşa etmişti.

Vahim olayı Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri Albay Ümit Yalım değerlendirdi. Yalım, Yunanistan'ın adalarımızı "ileri bir karakol" olarak inşa ettiğini söyledi, her an Türkiye'ye saldırı yapabilecekleri konusunda uyardı.

Albay Ümit Yalım, Yunan işgaliyle birlikte Anayasa'nın 3'üncü maddesinin ihlal edildiğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünün kalmadığını belirtti. Yalım, olardan AKP hükümetini sorumlu tuttu, "AKP, ülkemizi batıdan böldü" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Saban Capulcu :

akp ve tayyip iktidari yunanistan yakinda türkiye kiyilarinada karakol kurar. tayyip konya ovasinin 40 milyon kilometre kare topragini israile sattimi, yoksa hibemi etti? sonra urfada nekadar araziyi israile ne karsiligi verdi? yahu birazda bunlari arastirsinlar. türkiye halki ile uykuyami yatti?

hakkı turkesan :

bu millet avrupa birliği aldatmacasıyla uyutulursa sınırlar kalktı zannediyor

Özen :

gemicikte kardeşim...

che :

"özel" paşadan ses var mı?

selahattin pişkin :

saltanata dokunulmadıkca hiçbir şey önemli değil

Türker :

o karakolun taşlarini dizene kadar nerdeydi bizimkiler?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar