banner864

Yurtseverler Meclis'e! 11 Şubat 2014, 18:58

Hukuk herkese lazım. İşte bu nedenle Türkiye, 13 Şubat'ta Meclis'e yürüyecek, Ankara'dan tüm dünyaya "Yurtseverlere Özgürlük" sesleri yükselecek.
Özel Görevli Mahkemelerin kaldırılmasına ilişkin yasa tasarısında Ergenekon ve Balyoz tutuklularının özgürlüğüne yönelik hiçbir madde yer almıyor. İşte Yasa Meclis'te tartışılırken, Türkiye Meclis önüne yürüyecek. Türkiye Gençlik Birliği'nin öncülük ettiği eyleme, Yurdumuzun her yerinden kitle örgütleri ile yurtseverlerin akın etmesi bekleniyor.

 Ankara sokakları 13 Şubat Günü yurtseverlerin sesleriyle inleyecek. "Yurtseverlere özgürlük" sloganları, Meclis önünde haykırılacak.

Özel Görevli Mahkemelerin kaldırılması ve tutukluluk süresinin 5 yıla indirilmesini içeren yasa tasarısında, Ergenekon ve Balyoz tutuklularının görmezden gelinmesi, duyarlı yurtseverleri ayağa kaldırdı.

Türkiye Gençlik Birliği öncülüğünde düzenlenen eylem, on binlerce yurttaşı Ankara Güvenpark'ta toplayacak. Yasa tasarısı Meclis'te tartışılırken, yurttaşlar Meclis önüne yürüyecek.

Türkiye Gençlik Birliği İstanbul İl Başkanı Olgu Özdemir, "Türkiye'yi özgürleştirmek için yürüyoruz" dedi.

Ergenekon ve Balyoz davalarına çözüm üretmeyen bir düzenlemenin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Fatih Şube Başkanı Ender Yerge Zeyrek, yurtseverlere eylem çağrısı yaptı.

Eğitim-İş İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Çakmak, eylemin tarihi bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Çakmak, İstanbul'un pek çok bölgesinden Ankara'ya otobüslerin kaldırılacağını vurguladı.

Türkiye Gençlik Birliği Eskişehir İl Başkanı Güney Karagöllü de, tüm yurtseverleri ayağa kalkmaya davet etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

göreceğiz bakalım el mi yaman bey mi yaman

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder