banner864

Yurt’tan ''katılmıyoruz'' açıklaması 28 Nisan 2014, 12:32

Yurt gazetesi yazarı İnci Hekimoğlu, önceki gün yayımlanan "Hoşçakalın derken" başlıklı son yazısında ucuz iftiralarla Aydınlık hareketine saldırmıştı. Hekimoğlu'nun giderayak MİT yalanlarına İşçi Partisi'ne saldırmasına tepki yağdı. Hekimoğlu'nun yazısının ardından Yurt gazetesi de bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Gazetemizin dünkü sayısında yayınlanan arkadaşımız İnci Hekimoğlu'nun yazısında yeralan Aydınlık Gazetesi ve Doğu Perinçek hakkındaki değerlendirmelere katılmadığımızı okurlarımıza açıklıyoruz." İnci Hekimoğlu, geçtiğimiz yıllarda PKK'ya yakınlığıyla bilinen Özgür Gündem gazetesinde röportajlar yapıp köşe yazıları yazıyordu. Ergenekon tertibine destek olan söyleşilere imza atan Hekimoğlu, Taraf gazetesinde de politika editörü olarak görev almıştı.

Ergenekon vb. tertiplerde gerçekleşen tahliyelerin ardından "Tahliyelerin Arkasındaki Karanlık" başlıklı yazı kaleme alan Hekimoğlu, tahliyeleri eleştirerek, tahliye olan isimlerin AKP ile ittifak halinde olduğu, AKP'nin İşçi Partisi'nin CHP'den alacağı oyu hesap ederek tahliyelere onay verdiğini iddia etmişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

muharrem elçi :

bile bile lades diye bir şey vardır ya.yurt gazetesinin yaptığı da aynen bu işte.ladesi kaybetmek için bir hamle yapmışlar.helal size.abd dilipk'a da bir köşe verin de tam olsun

Ayşe Meral :

yurt başka köşe yazarı bulamamış da mı, taraf gazetesinden, özgür gündem gazetesinden birini köşe yazarı yapmış!?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder