Yusuf Yerkel'in Soma'da tekmelediği madenciye ceza 15 Mayıs 2015, 10:48

Soma'da yaşanan maden faciasının ardından Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tarafından yerde tekmelenmişti maden işçisi Erdal Kocabıyık. Yediği tekmeler bir yana başına gelmeyen de kalmadı. Tazminatsız işten çıkarıldı, üstüne 548 lira para cezası kesildi.
301 madencimizin acısının yüreklere kor gibi düştüğü dönemde objektiflere yansıyan bu kara Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Yerde tekmelenen maden işçisi Erdal Kocabıyı, tekmeleri savuran da Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'di.

Olayın ardından tekmeyi yiyen madenci tekmeyi aran müşavir 7 günlük iş göremez raporu aldı. Rapora göre Yerkel’e tekme attığı sağ dizde "kızarıklık ve yumuşak doku şişliği" vardı. Peki ya o maden işçisine ne oldu.

Yelerde tekmelenen madenci Erdal Kocabıyık önce işten atıldı. Tazminatı verilmedi.

Ardından da 548 lira para cezası kesildi. Gerekçe ise başbakanlık konvoyundaki araçlara tekme atmaktı.

Kocabıyı o günden bu yana işsiz. 3 yaşındaki kızı ve eşine bakmak için hamallık yapıyor. Yusuf Yerkel ise halen Başbakanlık Müşaviri...

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

i̇şte her şey çok açik . azi̇z uğur mumcunun bi̇r ki̇tabi var okuyunuz ....suçlular ve güçlüler....i̇şte hem suçlu hem güçlü...ne deni̇r ...sandık denir sandık .dovul değil .haydi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar