banner864

''Yüzde 14 kararsız seçmen var, bunların önemli bir kısmı AKP seçmeni'' 25 Mayıs 2015, 15:34

AKP'deki düşüş anketlere de yansıyor. Kararsızların oranı yüzde 14. Kararsızların önemli bir kısmı AK Parti seçmeni... Bu bilgileri Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi'nin yazısından... Yazının başlığı da "Yarın geç olmadan uyarayım istedim”... 
"Önceki seçimlerde AK Parti'ye oy veren ama şimdi partisiyle ilişkisini sorgulayan kitle yeniden kazanılmazsa, Türkiye 8 Haziran sabahı koalisyon hükümetine uyanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir"

Abdülkadir Selvi AKP'deki düşüş sorguladı.

"Başbakan karınca gibi çalışıyor. (…) Erdoğan meydanlara indi. Peki AK Parti seçmenindeki bu kararsızlık nereden kaynaklanıyor? İkili görüntü bir kafa karışıklığına mı yol açtı? Önceki seçimlerde AK Parti’ye oy veren ama şimdi partisiyle ilişkisini sorgulayan kitle yeniden kazanılmazsa, Türkiye 8 Haziran sabahı koalisyon hükümetine uyanma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir."

İbrenin aşağıya doğru gittiğini belirten Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Kürt sorunu yoktur" söyleminin batıdaki Kürtlerde duygusal bir kopuşa neden olduğunu söyledi.

Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tökezlediğinde destekçilerinin tökezleyeceğini belirtti ve Turgut Özal, Tansu Çiller örneklerini verdi. 

ulusalkana.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar