banner864

Zamanlama dikkat çekici! Yayın yasağı geldi 26 Kasım 2014, 15:26

17 Aralık operasyonu ile ilgili Meclis'te oluşturulan soruşturma komisyonu ile ilgili haberlere yayın yasağı getirildi. Yasak krarı, iddiaların merkezindeki 4 bakanın ifade vermesine 1 gün kala alındı.
17 Aralık operasyonunda rüşvet aldığı iddia edilen 4 eski bakanla ilgili Meclis'te yürütülen soruşturmaya yayın yasağı getirildi. Zamanlama ise oldukça dikkat çekici!
Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski AB Bakanı Egemen Bağış ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkındaki yolsuzluk iddialarının ardından soruşturma Meclis'e taşınmıştı.

Meclis'te kurulan soruşturma komisyonu, olayda adı geçen isimleri şüpheli ve tanık ifadelerine başvurdu. Eski 4 bakanın ifadelerine ise yarın başvurulması bekleniyordu. Tam da Bakanların ifade vermeden bir gün önce yayın yasağı kararı alındı.

Yayın yasağını talep eden Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral oldu. Yasak kararını Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Yavuz Kökten verdi.

Meclis soruşturma komisyonunda çalışmaların, 27 Aralık tarihinde tamamlanması bekleniyor. Yasak da bu tarihe kadar sürecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

semra hotan :

neden yasak oldu hani suçsuzdular madem suçları yoktu mertçe biz savunmamızı açık yapacağız deselerdi ya demek ki suç varmış ki gizli yapılıyor aklanmak için tabi

Ilhan Akılseven :

Ne yapsalar boş sadece günü kurtarmak içindir, son gün 06/2015 ondan sonra tek tek herşey ifşa olucak ve hakk ettiği cezaya çarptırılacak kanaatindeyim. Elbet hiç bir haksızlık ebedi kalmayacak hem bu dünyada ve öbür dünyada.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder