banner864

Zekeriya Öz görevden alındı 07 Ocak 2014, 20:43

Savcı Zekeriya Öz görevinden alınarak Bakırköy adliyesine atandı.
Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3. Dairesi’nin bugün inceleme kararı aldığı “Büyük rüşvet” soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ü HSYK 1. Dairesi aynı gün jet hızıyla Bakırköy Adliyesi’ne atadı.
Öz, hakkındaki inceleme gereği tedbiren bu göreve getirildi. Jet atama ile Savcı Öz’ün “Büyük rüşvet” operasyonuyla ilişkisi tamamen kesilmiş oldu. Mazeret kararnamesi üzerinde çalışan HSYK jet bir atama kararına imza attı.

HSYK’nın mazeret kararnamesini yarın ilan etmesi bekleniyor. Kararnamede sürpriz kararların olabileceği de belirtildi. Adalet Bakanlığı kaynaklarına göre Bakan Bozdağ’ın İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve Savcı Öz’ün de aralarında bulunduğu 9 isme ilişkin inceleme iznini henüz vermediği belirlendi.
Etiketler

Yorumlar

Hesap sorun :

Kim olursa olsun herkes bu dunyada suclu kimse yargulansin cumhurbaskanida olsa kralda olsan mecbursunuz yargilanmaya suclular hirsizlar katiller tek tek yakalansin kanunuz varsa susmayin susturulmayin oyun oynamayin herseyi ortaya cikarin suclulari savunmayin herkes cezasini ceksin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar