banner864

Zekeriya Öz hakkında soruşturma başlatıldı 02 Ağustos 2015, 20:51

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili sosyal paylaşım sitesindeki sözleri için soruşturma başlattı.
 Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na hakaret içeren paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattığı bildirildi.
Zekeriya Öz'ün "Gezi olaylarına PKK nedense hiç katılmadı ve müdahil olmadı. Bu konu PKK tarafından pişmanlık olarak dile getirildi. Gezi olaylarına PKK müdahil olsaydı şu an hükümet edenlerin bu makamda oturma imkanları olmayacaktı. PKK kimden emir aldıysa katılmadı" şeklindeki bugün attığı tweetler sosyal medyada tartışmaya neden olmuştu.

 
İHA
Etiketler
Zekeriya Öz

Yorumlar

İsmail saykal :

Sen kimden emir aldın TSK yalanlarla saldırdın Önce bunu açıkla.. senin yaraladığın dağıtmaya çalıştığın insanların hakkını çiğnettirdiğin haksızlık oluncada Yargıtayda onaylayan çete üyeleri kim.. Onlarda senin kadar suçlu .. Suçlular istifa edip aklanma istemeli yanlışlığı yanlış belgelerle onayan yargıtay üyeleride hesap vermeli..İhanet yetti artık. Hele Dini bozukluk maşa edilerek yapılanları en azgörünüyor..Hepsi emekli bile olsalar Gıyaplarında yarrgılanmalı hesap sorulmalı..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder