banner864

Zekeriya Öz kaçtı! 10 Ağustos 2015, 22:42

F tipi savcıların; haklarında yakalama kararı çıkarılmadan saatler önce yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Artvin Valisi Kemal Cirit "Zekeriya Öz'ün 10 Ağustos Pazartesi günü 03. 46'da, Celal Kara'nın ise saat 04. 19'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a geçtiğini" duyurdu.
Kumpas savcılarının haklarında yakalama kararı çıkarılmadan saatler önce ülkeyi terkettiği ortaya çıktı. 

Haklarında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan kumpas savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a geçtikleri belirlendi.
 
Artvin Valisi Kemal Cirit de Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile İstanbul Askeri Casusluk ve Balyoz kumpaslarında görev alan Celal Kara'nın yurt dışına çıktıklarını doğruladı.

Vali Cirit "Zekeriya Öz'ün saat 03.46, Celal Kara'nın ise saat 04.19'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a çıkış yaptığını" duyurdu. Emniyetin Gürcü polisine bilgi verildiği öğrenildi. 

Hakkında yakalama kararı bulunan eski savcı Mehmet Yüzgeç'e ise henüz ulaşılamadı. Yüzgeç yakalanır ya da teslim olursa Bakırköy 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. Mahkeme sorgusunun ardından Yüzgeç'in tutuklanıp tutuklanmayacağına karar verilecek. 

3 F tipi savcı HSYK tarafından önce görevden uzaklaştılmış ardından da meslekten ihraç edilmişti. Eski savcılar, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Cebir, şiddet ile hükümeti ortadan kaldırmaya, teşebbüs etmek"le suçlanıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

M.demirci :

Ya bunlar milletle dalga geciyo anlamiyomusunuz

Ertac Emir :

Eğer haklarında yakalama kararı çıkmışsa bu adamlar nasıl geçti gümrükten .Gelin zaten bi siz eksiktiniz batumda

akop :

yurt disina ciktigini zannetmiyorum. tipik akpli burokrat ciddiyetsizliginin bir baska ornegi.

Zeki Göbekli :

Daha karpuz kesecektik ...

veysel demirhan :

Valla bu savcıya hiç yakışmadı kahramanların ayak seslerinden bile tırsmış ezileceğini anlamıştır da ondan ama bu türk milletnin ayak seslerinin harekete geçtiğinin gerçekliği ni de bana şu an doğruluğunu onlarında vaziyet aldığını okuttu anlattı demekki toktor doğru yolda hasta oparasyona tepki veriyor..ama dünya çok küçük.

Adil Aydın :

Karar ilan edilmeden, gece yarısı evinden alınmalıydı.

Arif Aksoy :

Bu Gürcü Ailesi baya Büyük Aile beee .Gecen Bilo-Erdogan da oraya KACMISTI heee . Bir Dikktatör baya Korkuyor hmmmmm

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar