banner864

'Zekeriya Öz yalan söylemez denildiğine göre...' 18 Ocak 2014, 08:06

Balyoz hükümlüsü Amiral Soner Polat, CHP milletvekillerine hitaben bir mektup kaleme aldı. Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun önerilerinin desteklenmesi gerektiğini belirten Polat, CHP ve MHP yöneticilerini sert ifadelerle eleştirdi.
Balyoz hükümlüsü Amiral Soner Polat, Silivri Cezaevinden CHP'li milletvekillerine hitaben bir mektup yazdı.

Polat, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun önerilerinin desteklenmesi gerektiğini belirtti. Polat, Balyoz davası sürecinde CHP yönetiminin aldığı tavrı sert ifadelerle eleştirdi.
Mektubunda, "Darbeciler yargılansın, darbeciler ayıklansın!” söylemi kime aitti. “Zekeriya Öz yalan söylemez!” denildiğine göre, Ergenekon ve Balyoz’da her şey doğru muydu? Paralel yapılanmayı yasal ve muteber bir örgütlenme olarak kim tanımlamıştı? Etkin muhalefet yapılamadığı için, bu görev paralel yapılanmaya mı terk edilmişti?" dedi.

Emekli Amiral Soner Polat, CHP milletvekillerine seslendi, "eleştirilere kulak vermelerini" istedi.
"Yurtsever asker ve aydınları, kurulan ve itiraf edilen kumpasa rağmen, haksız ve hukuksuz olarak içeride tutmak için emperyalizm, Paralel yapılanma, AKP’nin bir kanadı, CHP, MHP ve kanlı terör örgütü PKK bir araya geldi söylemleri sizin için bir şey ifade etmiyor mu? Sizlere sevgimiz ve saygımız sonsuz, ama gelin bizleri aldatmaktan vazgeçin! Ailelerimizi perişan ediyorsunuz. Sizlere, sütten bile ak yeni rotanızda, yepyeni ortağınızla birlikte hayırlı seyirler dileriz."
Metin Feyzioğlu'na teşekkür eden Polat, Türk Milleti'ne güvendiklerini belirtti.

"Feyzioğlu'nun girişimi, Türkiye’deki tüm kişi ve kuruluşlar için öylesine doğal bir “samimiyet testi” ortamı yarattı ki, her kesimi gerçek kimliği ile tanıma fırsatı bulduk. Ayrıca, sistemin şimdiye dek gizlediği ihtiyat kuvvetleri de bir bir ortaya döküldü. Bu bize yeter. Daha da ötesi mi? Türk milletine güveniyoruz."

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

nevzat sarıaslan :

kılıçdaroğlu haklı. ortada iki iddia var. bunlardan birisi doğru. doğru olma olasılığıda, sevmesekte özün iddiası. özün oy kaygusu yok çünkü? halka şirin gözükme kaygusu da yok. ama başbakanınki öyle değil.

mahmut çevik :

yani sürekli söylendiği gibi bu chp atatürk ün yolun da gitmiyor ve hele ki kılıçdaroğlunun başkanlığını sürdürdürdüğü bu chp gerçek chp yolundan çıkmış tır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder