banner864

Almanya Türk-Alman sanatçı buluşması 19 Haziran 2014, 13:40

İlki, Haziran 2013' te Konigslutter'de yapılan "Kültürlerarası Sanat Buluşması" nın üçüncüsü de yine aynı kentte yapılıyor.
İlki, Haziran 2013' te Konigslutter'de yapılan "Kültürlerarası Sanat Buluşması" nın üçüncüsü de yine aynı kentte yapılıyor.Türkiye'den Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesiy'le, Almanya'dan Lavie-Reha kurumunun birlikte gerçekleştirdikleri "Buluşma" iki yıldır yoğun programlarla ve çok sayıda sanatçının katılımıyla sürüyor. Her biri özel konseptlerle sunulan "Buluşma"ların bu yılki konsepti; "Basınç Altındaki Dünya". Türkiye'den ressam Prof. Dr. Devrim Erbil, Prof. Dr. Bünyamin Özgültekin, Doç. Mehmet Alagöz, Adviye Bal seramikçi Yrd. Doç. Senem Aker Ensari ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu; Almanya'dan Rainer Gosslar, Andrea Gosslar, Michael Maske, Ayşe Kazıcı, Sabine Müller-Schöppel, Sonja Grotjahn, Claudia Reiamann, Alain Deutcha (Kamerun), Victoria Amelyonovick (Beyaz Rusya) gibi ressamların yanı sıra 50'ye yakın genç Türk ve Alman ressam katıldı.

Bir hafta sürecek etkinliğin ilk 4 gününde yoğun bir şekilde çalışan sanatçıların her biri kendi tuvallerinin içinden; "Basınç Altındaki Dünya"ya baktılar ve o dünyanın sancılı yanlarını yansıttılar. Yüzü aşkın sanat yapıtının üretildiği etkinlikte biriken her şey cuma günü çok özel bir sergiyle Türk ve Alman sanat severlerin beğenisine sunulacak ve burada oluşan sanatsal bellek Konigslutter'deki Lavie-Reha kurumunun koleksiyonunda yerini alacak.
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar