banner864

“Devrimin Büyükanneleri” 08 Ekim 2013, 10:01

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” günlerinde “Devrimin Büyükanneleri” belgeseli, 9 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC), Beşiktaş Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği ile düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinin 5. sezonu, yönetmenliğini Petra Peliskar’ın üstlendiği “Devrimin Büyükanneleri” belgeseliyle devam ediyor.

Slovenya, Küba, Makedonya, Hollanda ortak yapımı belgesel, yönetmen Petra Seliskar’ın aile tarihindeki ideolojik rolleri araştırmasını anlatıyor. Yönetmen; kendi babaannesi, erkek arkadaşı, anneannesi ve babaannesiyle yaptığı röportajlara çalışmasında yer veriyor. “Devrimin Büyükanneleri” isimli belgesel, bir yandan arşivden çıkan görüntüler ve amatör filmlerle resmedilirken; Tito egemenliğindeki Yugoslavya'yı ve savaşı da işliyor.

“Devrimin Büyükanneleri” belgeseli, 9 Ekim 2013 Çarşamba günü Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak izlenebilir.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder