banner864

Fikret Otyam hayatını kaybetti 09 Ağustos 2015, 03:40

Yazıları, resimleri ve röportajlarıyla bir döneme damgasını vuran sanatçı ve gazeteci Fikret Otyam hayatını kaybetti. Vatan Partisi üyesi olan 89 yaşındaki koca çınar, uzun süredir böbrek yetmezliği tedavisi görüyordu. Otyam'ın naaşı vasiyeti üzerine Salı günü saat 17.00'de Hacı Bektaş'ta defnedilecek.
Tükiye'nin bir dönemine, resimleri ve yazılarıyla damga vuran gazeteci-yazar-ressam Fikret Otyam hayatını kaybetti.

89 yaşındaki Otyam, uzun süredir böbrek yetmezliği tedavisi gördüyordu. Fikret Otyam, 26 Ocak'ta girdiği diyaliz sırasında rahatsızlanmış, mide kanaması geçirmişti.

40 yıldır şeker ve 20  yıldır da böbrek hastası olan Otyam önceki gün rahatsızlanınca tekrar hastaneye kaldırıldı.

Durumu ağırlaşan Otyam solunum makinesine bağlandı. Yaşam mücadelesini kaybeden Otyam gece saat 23.45'te hayata gözlerini yumdu.

Taziyeleri kabul eden eşi Filiz Otyam, yol arkadaşının  "Yapacağı resimleri, yazacağı kitapları ve yazacağı  haftalık yazılarını düşünerek" hayata veda ettiğini söyledi.

Sevenleri Otyam ailesini yanlız bırakmadı.

Otyam için yarın saat 17.00'de Antalya Cem evinde tören düzenlenecek. Salı günü ise saat 12.30'da Ankara'da Çankaya Belediyesi'nde ayrı bir tören yapılacak. Otyam'ın naaşı, vasiyeti üzerine Salı günü saat 17.00 Hacı Bektaş'ta defnedilecek.Fikret Otyam hayatını kaybetti by ulusalkanal
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

resimle aram hic degildi ama butun ressamlarin biyografilerini okurken gozlerim rahmetli otyami arardi basimiz sagolsun.

abdullah kızılay :

Allah rahmet etsin birer birer Rahmete Rahmana konuşuyor tekrar Allah rahmet etsin

necdet :

Tüm vatan severlerin başısağolsun, Mekanın cennet olsun sevgili Otyam

Adil Aydın :

Fikret Otyam'a Allah'tan rahmet, milletimize baş sağlığı dilerim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder