banner864

Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Ülkü Tamer'e verildi 24 Ağustos 2014, 14:17

Türkiye Yazarlar Sendikası ve Milas Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenen “Melih Cevdet Anday Şiir Günleri” Milas’ın Ören beldesinde yapıldı. CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in de katıldığı gecede Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü Ülkü Tamer''e verildi.
Türkiye Yazarlar Sendikası ve Milas Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlenen “Melih Cevdet Anday Şiir Günleri” Milas’ın Ören beldesinde yapıldı. Törenin açılış konuşmasını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yaptı. Melih Cevdet Anday adına düzenlenen şiir günleri ve ödül töreninde emeği geçen herkese teşekkür eden başkan Tokat, Türkiye Yazarlar Sendikası ile işbirliğine devam edeceklerini, önümüzdeki yıllarda daha görkemli törenlerle Melih Cevdet Anday’ı anacaklarını dile getirdi. Türkiye Yazarlar Sendikası adına konuşan Ertan Mısırlı da Şaire ve şiire verilen önemin günümüz koşullarında daha bir ön plana çıkması ve karanlıktan çıkmak için şiirin ışığından yararlanmamız gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Örenliler, Melih Cevdet Anday parkındaki şairin heykeline çiçek bıraktı ve Melih Cevdet Anday’ın Şiiri üzerine Türkiye Yazarlar Sendikası’nın düzenlediği panele katıldı. Panelde Nurullah Can, Ertan Mısırlı ve Hakkı Zariç, Garip şiirinden günümüze Melih Cevdet şiirinin etkilerinden söz etti. Ülkü Tamer de Melih Cevdet’in kişiliği, arkadaşlığı, ustalığı ve şiiri üzerine dinleyicilere görüşlerini anlattı. Ülkü Tamer ile birlikte Melih Cevdet Anday Günleri’nin onur konuğu olan Suna Anday, Melih Cevdet ile ilgili birkaç anısını izleyicilerle paylaştı.Törene katılan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de Türkiye Yazarlar Sendikası’nın çağrısına kulak verilmesi gerektiğini, sanata ve sanatçıya değer verilmeyen bir düzenin karanlığa mahkum olduğunu söyledi.Geceki etkinlikte ise Arzu Yılmaz Dağdemir’in şiir ve müzik dinletisine, solist ve yan flütte
Ece Akın, saksafonda Umut Çoban, gitarda Yüce Akın eşlik etti.

Ülkü Tamer’in Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın elinden Melih Cevdet Şiir Ödülü’nü almasının ardından gece, Grup Labranda’nın şarkılarıyla sona erdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder