banner864

Sanatçılardan TÜSAK'a karşı kurultaya çağrı 05 Haziran 2014, 23:23

Atatürk’ün kurduğu sanat kurumlarının, kapatılmasını öngören yasa tasarısına tepkiler giderek büyüyor. Sanatçılar, siyasetçiler ve hukukçular, Sanatçılar Birliği'nin TÜSAK yasa tasarısına karşı düzenleyeceği kurultaya çağrı yaptı.

Sanatçılardan TÜSAK'a karşı kurultaya çağrı paylaşan: ulusalkanal
Cumhuriyetin getirisi olan sanat kurumlarının kapatılmasını öngören TÜSAK yasa tasarısına karşı herkes ayakta.

CHP'li milletvekili ve sanatçı Tolga Çandar, Tüsak’ın bir tuzak olduğunu söyledi. Çandar, sanatçılara seslenerek yarın düzenlenecek kurultaya çağrı yaptı.

Türkiye Barolar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Necdet Basa, sanatın hukuka sahip olmadığını vurgulayarak, ev sahipliği yaptıkları kurultaya tüm sanatçıları davet etti.

Kurtuluş Film müziklerinin bestecisi Profesör Dr. Muammer Sun da, TÜSAK’ ın Cumhuriyet'in tüm sanat birikimini yok etmek anlamına geldiğini belirtti.

Yazar Erendiz Atasü, tüm Türkiye’yi sanata sahip çıkmaya çağırdı.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservauarı Obua Bölümü Sanat Dalı Başkanı Meral Leblebicioğlu, TÜSAK yasası ile sanatçıların önlerinin kesileceğini vurguladı.

Ankara Devlet Konservauarı Bale Bölümü Başkanı Müride Sun, Hükümet'in sanatı yok etmek yerine desteklemesi gerektiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Inci Ertac :

sanat milletin can damarlarından biridir, özelleştirilmesine karşıyım.

Ahmet karan :

Sanatçı olamayanların, bu aşağılık kompleksi ve kıskançlığını kınıyor ve ülkemizin en önemli değerleri olan Sanatçılarımıza sahip çıkılması gerekliliğini paylaşıyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder