Tutsak Eserlerin 11. Sergisi 14 Aralık 2013, 12:39

Özgür Tutsaklardan Tutsak Eserler sergisi tekrar İstanbulluların beğenisine çıkıyor.
Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Silivri, Mamak, Şirinyer, Sincan cezaevlerinde tutuklu bulunan komutanların yaptıkları resim, ebru ve maket çalışmalarından oluşan “Özgür Tutsaklardan, Tutsak Eserler” sergisi 11. kez sergileniyor.

Beşiktaş Belediyesi’ne bağlı Levent Kültür Merkezi’nde bugün 18.30 da açılacak olan sergide komutanların cezaevinde yazdıkları şiirlerde yer alacak. Vardiya Bizde Platformu öncülüğünde hazırlanan sergide tutuklu komutanların son eserleri görülebilecek.

Cezaevinden gönderdikleri eserlerle büyük beğeni toplayan İkrami Özturan ve Bora Serdar tahliye olduktan sonra ilk kez eserlerinin başında olacak ve sergilerini görebilecekler.

Eserler üç hafta sergilenecek.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Zerrin Öz Canan :

Gönlü güzel,resmi güzel ,aklı güzel özgür tutsaklarımız....bizlerinde sizlerle tutsaklığımız siz aramıza bizzat katılana kadar devam edecek.Yüreklerinize,emeklerinize sağlık...bu eserlerin bize ulaşmasına vesile olan başta Şebnem hanım olarak tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizle sizleri allaha emanet ediyoruz,kendinize çok iyi bakın.Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var,sağlıcakla....Tutsak esir İhsan Balabanlı'nın ablası ve eniştesi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar